Історія

Легенди Станиславова. Як народжуються бренди

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

«Прикарпатський бальзам» є справжньою алкогольною візитівкою Івано-Франківська. Його дарують заїжджим начальникам, наполегливо рекомендують туристам, його з задоволенням вживають і корінні мешканці. До складу бальзаму входять 17 трав, соки, мед. Технологія зберігається у суворій таємниці. Бальзам випускають на франківському спиртзаводі вже 35 років. Тоді він мав іншу етикетку та форму пляшки.

2. Бальзам 1
Пляшка з колекції Михайла Зінька

Цікаво, що дизайнером обидва рази була одна людина – Михайло Зінько. Його син, теж Михайло, власник стильного франківського ресторану ­«Антикварня Шпіндель» розповів, як це було.

«У 1980 році розробили рецептуру бальзаму, тож треба було придумати етикетку та пляшку. На той час батько працював дизайнером або на радіозаводі, або на «Позитроні» – точно не знаю, бо його постійно переманювали то одні, то інші, й він по три рази працював і там, і там. Тодішній секретар облвиконкому знав мого батька, викликав до себе і поставив завдання розробити етикетку та пляшку до нового бальзаму. При чому пляшка мала бути ексклюзивною – для презентів у Київ і Москву.

Батько малював ескізи вдома. Творчий процес його дуже захопив, пам’ятаю, з мамою постійно гаркались, що він через цей бальзам не приділяє уваги сім’ї. Через кілька тижнів такої роботи він створив 10 ескізів етикеток і 25 ескізів пляшок, при чому пляшки були різні: у шкірі, дереві, кришталі. У підсумку вибрали етикетку, що пішла в тираж, – для всіх. А от кришталеву дизайнерську пляшку виробляли лише для партноменклатури, народу бальзам продавали у звичайній тарі. Пізніше колекцію ескізів пляшок ще возили на всесоюзну виставку.

Коли прийшов час розрахунку, директор спиртзаводу розпорядився в якості премії чи винагороди видати два ящики горілки. Спитав, яку саме хоче батько, на що він відповів, що не погано б «Посольської» (дефіцитна на той час горілка). Після цих слів директор голосно наказав комусь із підлеглих: «НАКЛЕЙТЕ ящик «Посольської» та ящик «Столичної». Тато спитав, чому не два ящики «Посольської». Відповідь була такою: «Етикетки дуже дефіцитні, іншим може не вистачити».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.