Історія Статті

Легенди Станиславова: Сяйво Станіславської ночі

Google+PinterestLinkedInTumblr
Інколи мені доводиться проводити екскурсії містом. Традиційний маршрут пролягає вулицею Низовою. Одного разу турист запитав: «А що то за залізна композиція?» – і ткнув пальцем на торцеву стіну будинку № 2. Там, на ліхтарі, примостилась кована чорна галка із короною на голові.

Точної відповіді я не знав, довелось імпровізувати про крилатий символ Галичини, а потім звертатись за фаховою консультацією до організаторів фестивалю «Свято ковалів». Ось що вдалося з’ясувати, пише “Репортер“.

У 2018 році директору Івано-Франківського ВПУ № 21 Михайлу Баб’яку прийшла в голову думка – а чому б не зробити залізного-птаха галку, який є на гербі Івано-Франківська? Учні та майстри підтримали ідею, закупили матеріали, а незабаром розпочався фестиваль «Свято ковалів». За збігом обставин, його тема була – «Мої птахи».

Під час пленеру «Студентська майстерня» наші хлопці об’єдналися з Бердянським машинобудівним ліцеєм. Стали думати, як краще зробити оту галку, і найголовніше – куди потім притулити? Вирішили посадити її на металевий кронштейн, який зробили учні ВПУ№ 21. А гості з Бердянська виготовили птаха у короні (саме так він зображений на гербі міста). Свою роботу хлопці подарували Івано-Франківську. Мер дав доручення міській архітектурі знайти відповідне місце. Зупинилися на вулиці Низовій, оскільки стіна будинку виходила на скверик і звідти галку буде добре видно.

Легенди Станиславова. Вологий бік кінематографу

Ковалі з майстерні «Арма» виконали металевий ліхтар, «Міськсвітло» підключило його до мережі і 9 липня 2018 влаштували відкриття. Щодо назви було багато варіантів, зупинились на романтичному – «Сяйво Станіславської ночі». Хоча, Станіславом наше місто називалось за совітів, протягом 1940-1962 років. Тому краще б пасувала ніч Станиславівська.

Автор: Іван Бондарев
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.