Історія Статті Фото

Легенди Станиславова. Перше кольорове фото

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Яким був Станиславів за Австрії та Польщі, ми можемо судити лише за чорно-білими фото. Це не означає, що кольорової плівки тоді не існувало.

Втім, вона була дорога, процес друку світлин фотографій – доволі складним, тож до нашого міста це ноу-хау дійшло не скоро, пише «Репортер».

Перші кольорові поштівки з видами нашого міста вийшли лише у 1958 році. Приблизно у цей же період кольо­рові фото починають з’являтись і в родинних фотоальбомах. Втім, завдяки інтернету, ми нині маємо змогу побачити тодішній Станиславів у кольорі. Щоправда, невідомий фотограф вибрав незвичний об’єкт. Замість архітектурних пам’яток міста він зняв молодих селянок, що торгують яйцями під якимось парканом. Між іншим, саме цей паркан допоможе нам встановити точне місце та приблизний час зйомки.

На сайті польського Національного архіву цифрового (NAC) є багато світлин нашого міста міжвоєнного періоду. На одній з них – процес капітальної перебудови станиславівської ратуші, яка сильно постраждала в роки Першої світової війни. По перимет­ру магістратська споруда огороджена високим дерев’яним парканом, який місцеві підприємці обклеїли рекламою, а теат­ри й кінотеатри – афішами. А що центральний базар містився саме на площі Ринок, то продавці швидко зайняли «кругову оборону» навколо паркану.

За даними краєзнавця Михайла Головатого, ратушу перебудовували протягом 1929-1935 років. Відповідно, стільки ж простояв і паркан з афішами. Відтак, ми не помилимося, якщо датуватиме фото початком 1930-х.

До речі, тих кольорових фото була ціла серія. Ще відомі знимки, де селянки продають городину й молочні продукти. Але там вони стоять в іншому місці.

Автор: Іван Бондарев

Фото ратуші з польського цифрового архіву NAC

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.