Історія Газета

Легенди Станиславова. Міністр геології

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Інколи мене запитують – а де ти береш матеріали для своїх легенд? Відповідаю – де тільки можна! Наприклад, цю історію почув під час зустрічі випускників університету нафти і газу. В рамках святкування ми мали розмову з ректором Євстахієм Крижанівським, який розповів цікаву бувальщину.

На початку 1970-х, коли він був студентом тоді ще інституту нафти і газу, до них приїхав міністр геології УРСР. Петро Шпак зайняв цю високу посаду у віці 36 років і був наймолодшим міністром України, а починав з простого геолога, пише Репортер.

На зустрічі зі студентами Шпак розповідав про досягнення галузі, нововиявлені поклади корисних копалин та інші здобутки. На завершення попросив ставити запитання. І тут один студент поцікавився, а чи важко бути міністром?

У відповідь Петро Шпак пожартував, що бути міністром не надто складно, а от стати ним – дуже важко. Усі посміялись та й розійшлись.

Петро Шпак

Втім, коли міністр повернувся до Києва, на нього чекали великі неприємності. Хтось поскаржився партійному керівництву на невин­ний жарт, і Шпак ледь не позбувся посади. Врешті-решт, відбувся доганою, але у кріслі втримався. До речі, міністерство він очолював цілих 15 років і вважався найкращим очільником галузі, яка тоді пережила справжній розквіт.

Автор: Іван Бондарев

Легенди Станиславова. Прибулець з майбутнього

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні