Історія Статті

Легенди Станиславова: Ленін у Франківську

Google+PinterestLinkedInTumblr
Біографію вождя світового пролетаріа­ту дуже добре вивчили і білих плям в ній майже не лишилось. Історики сперечаються, чи відвідував Ілліч Львів, але одноголосно погоджуються, що у Станиславові його точно не було.

А ось до Івано-Франківська Ленін завітав! Навіть виголосив полум’яну промову із броньовика перед натовпом людей. Як так, адже він помер задовго до того, як Станіслав нарекли іменем Каменяра? Та зберігся навіть документальний доказ – світлина з того вікопомного мітингу, пише Репортер.

Звісно, ми жартуємо і Ленін не справж­ній. Чого не скажеш про світлину. Вона зберігається у фондах краєзнавчого музею і має цікавий підпис на звороті: «Театралізована вистава під час фестивалю молоді. Вересень 1967 року. Івано-Франківськ. Стадіон «Спартак».

Легенди Станиславова. Платиновий магнат

До 1981 року так називався теперішній стадіон «Рух». Окрім футбольних матчів, на ньому відбувались усілякі урочистості з нагоди державних свят. Роль вождя грали професійні актори з драмтеатру чи філармонії. Старі театрали казали, що втілити образ Ілліча довіряли не будь-кому, й платили гарні гроші. Особливо цінувались актори, що не вимовляли літеру «р».

Автор: Іван Бондарев

Фото з фондів Івано-Франківського краєзнавчого музею

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.