Історія Статті

Легенди Станиславова. Платиновий магнат

Google+PinterestLinkedInTumblr

Багато промислових підприємств мають офіційні історії, які журналісти чи краєзнавці писали на замовлення керівництва. Там детально описані досягнення, є мудрі директори, найкращі працівники та цілі робочі династії, а також трохи реклами продукції.

Читати таке зазвичай не надто цікаво, бо ж написано не для читача, а для керівництва заводу чи фабрики. Але є інші історії, пише Репортер.

У часи брежнєвського застою, десь на межі 1970-1980-х, на одне з промислових підприємств Франківська мали привезти велику партію платини. Людина, що розповідала цю історію, точно не пам’ятає, де це сталося. Хоча, у місті виробництв з великими обсягами дорогоцінних металів було небагато – або радіозавод, або «Позитрон».

Платина – метал рідкісний і дуже дорогий, тож про поставку особливо не розголошували, а на заводі про це знали лише одиниці. Доставляли її у вигляді металевих прутів, які нагадували нержавійку. І ось після отримання першої партії керівництво цеху не дорахувалося кількох прутів. Наступна поставка – і знов нестача!

Завод був режимний, тож за справу взялися «органи». Перед прибуттям чергової партії кілька переодягнених кадебешників зай­няли позиції на території заводу. Незабаром побачили, як стропальник заховав кілька стрижнів. Пізніше він загорнув їх у газету й тишком виніс через прохідну. Пішли за ним. Після кількох пересадок автобусами стропальник привів «хвіст» на свою дачу. Зниклі платинові штирі виявили у паркані. Між ними був натягнутий металевий дріт, теж, до речі, вкрадений з заводу.

За словами чоловіка, він і гадки не мав, що то платина. Думав, звичайна нержавійка.

Автор: Іван Бондарев

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.