Історія Статті

Легенди Станиславова/Івано-Франківська: зелений патріарх міста

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Нещодавно в Інтернеті з’явилася карта найдавніших дерев України. На Прикарпатті таких є 14, але жодне не росте у Франківську. Хоча, в місті є кілька дерев поважного віку, та вони не дотягують до потрапляння у список. Наприклад, інші прикарпатські дуби мають від 500 до 900 років – як дуб Карпінсь­кого під Коломиєю.

А раніше був у місті дуб, який мав би непогані шанси потрапити до того переліку, пише Репортер.

Ріс той дуб на Валах, приблизно там, де зараз будують церкву. Я добре його пам’ятаю, адже у дев’яностих вчився на кафедрі військової підготовки університету нафти і газу, і вікно нашої аудиторії виходило як раз на це дерево. У двотисячних дуб зрізали – може, був трухлявий, а може, хтось із комунальних начальників повіз його на пилораму.

Легенди Станиславова. Куди йдуть євреї

На тому місці ще довго проглядався старий пінь, він поволі гнив і розпадався. Кілець ніхто не рахував, але півтисячі років дерево мусило мати.

Дуже шкодував, що не сфотографував дерево, бо раніше було багато мороки з плівковими фотоапаратами. Втім, світлина з найстарішим дубом таки знайшлася! Її оприлюднив художник, архітектор Ігор Панчишин (крайній справа). Фото зроблене у 1985 році.

Тут позують працівники реставраційних майстерень. Позаду ще проглядається популярне дитяче кафе «Казка». Але головний персонаж – старезний дуб, який мусив пам’ятати Потоцьких. Аби його охопити, потрібно було трьох дорослих чоловіків. Або чотирьох, якщо невисокі й короткорукі.

Легенди Станиславова/Івано-Франківська. Таємниця троїстих музик

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.