Історія Статті

Легенди Станиславова/Івано-Франківська. Стратегічний фонтан

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Головний фонтан Івано-Франківська розташований на Вічевому майдані. Він не може похвалитись якимись особливими візуальними спец­ефектами, його головна фішка в іншому. Водой­ма сконструйована таким чином, що під чашею можна ходити, а з усіх боків – вода.

Але цим таємниці фонтану не обмежуються, пише Іван Бондарев у Репортері.

Один знайомий франківець розповідав, що фонтан не просто так розмістили на площі біля поштамту. Мало того, у багатьох інших містах головні пошти також стоять біля штучних водойм. Чому?

Після Другої світової війни площу прикрашав скромний фонтанчик, який за розмірами поступався б навіть знаменитому «яйцю», що біля ратуші. Але в 1968 році поштамт розширили, добудувавши праве крило й восьмиповерхову телефонно-телеграфну станцію. Водночас відкрили й фонтан, який більше нагадував прямокутний басейн.

Легенди Станиславова. Школа шпигунства

Отже, як стверджує чоловік, телеграфний корпус був просто набитий таємною апаратурою зв’язку, багато з якої встановили у підвалі. Влітку усе це сильно нагрівалось, тож використовували водяне охолодження. А фонтан слугував чи то для забору води, чи для її скидання після охолод­ження. Іншими словами – виконував функцію гігантського радіатора.

Із розвитком технічного прогресу апаратура вдосконалювалась, системи охолодження також, отже навчились обходитись без фонтану. Історія сильно скидається на легенду, але навіть легенди не виникають на порожньому місці.

Автор: Іван Бондарев
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.