Полковник Петро Вершигора був заступником з розвідки у радянських партизанів Ковпака. До війни працював актором і режисером київської кіностудії, потім написав книгу спогадів про ковпаківський рейд, який закінчився в Карпатах.
Крім усього іншого, Вершигора був ще й фотографом, пише “Репортер”.
Читайте Легенди Франківська. Таємна історія комсомолу
Він не розставався з апаратом ФЕД, за допомогою якого зробив багато унікальних знімків. Після війни Вершигора, тоді вже генерал, приїздив на Прикарпаття, аби віднайти поховання комісара Руднєва. З того візиту в обласному архіві залишилися п’ять фото з видами Станіслава, датованих липнем 1946 року. Серед них є два ракурси пам’ятника Міцкевичу, сквер на Грюнвальдській, дальній бік теперішньої вулиці Шпитальної – тобто локації відомі та впізнавані. Втім, є ще одна картка, яка викликає запитання: це де?
На звороті напис: «Загальний вид вулиці у м. Станіславі». Але де ця вулиця, сказати важко. Краєзнавці, філокартисти, люди, що цікавляться історією міста, навіть таксисти не можуть точно сказати, який куточок міста сфотографував генерал.
До теми Легенди Станиславова. Мінлива вулиця
Хтось каже, що краєвид подібний на вулицю Цимбалюка до її масової забудови, комусь фото нагадує перспективу Коновальця або початку Вовчинецької. Однак, при детальному порівнянні на місцевості, розумієш, що це все не те. Але ж то має бути десь неподалік центру – широка проїжджа частина, австрійська забудова, навіть тротуар викладений теребовлянськими плитами.
Отож питання відкрите, і якщо хтось має свою версію, то пишіть.
Comments are closed.