У радянські часи головними вважалися два свята – День солідарності трудящих 1 травня й річниця Жовтневої революції, яку відзначали 7 листопада. Зазвичай вони супроводжувались демонстраціями, куди силоміць зганяли отих самих трудящих.
Нерідко траплялись курйози, про один з яких розповів безпосередній учасник – тодішній студент Сергій Вересов, пише Репортер.
Восени 1968 року керівництво інституту нафти і газу готувалось до чергового параду. Традиційні демонстрації з транспарантами і портретами вождів трохи приїлись, тож один інститутський начальник вирішив привнести «елемент новизни». По телевізору він побачив, як колона китайських комуністів махає перед трибунами червоними книжечками Мао Цзедуна. Щось подібне вирішили зробити в нас.
Для цього відібрали 30 студентів, кожному вручили по два томи Леніна. Дівчат не залучали, адже книги мали солідну вагу і їх треба було тягати кілька годин. Крокуючи у колоні, хлопці мали тримати їх на рівні поясу, а біля трибуни підняти догори й радісно ними помахати.
Колону формували довго, потім почався повільний рух. За дві години руки у хлопців страшенно боліли. Нарешті дійшли до трибуни, помахали книжками, начальство схвально поплескало у долоні. А далі пішов дощ. Усі були без парасольок, тож промокли до нитки.
А завершилася історія гучним скандалом. Бібліотекари навідріз відмовлялись брати назад сирі книжки із зліпленими сторінками. Втім, цього «добра» у книгозбірнях геть не бракувало, тож справу якось залагодили. Але більше на демонстраціях книжками ніхто не махав.
Comments are closed.