Історія Газета

Легенди Станиславова/Франківська. Нюанси франківської реставрації

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цю історію почув від лікаря, якому можна вірити. Вона трапилася багато років тому, усі голов­ні персонажі вже давно не при посадах, а дехто взагалі відійшов у кращий світ.

Отже, кілька десятиліть тому пофарбували фасад головного корпусу медичного університету, тоді він ще був академією. Ремонтували власним коштом вишу, тож і колір обрали такий, що подобався начальству, – якийсь ніби блакитний, пише “Репортер“.

А потім ректора академії покликав міський голова.

«Те, що ви зробили ремонт, дуже добре, – сказав мер. – Але у нас триває комплексна реставрація середмістя й за планом голов­ний корпус має бути фіолетовим. Якщо залишити так, як є, то споруда буде дисонувати з навколишніми будівлями, через що втратиться візуальне сприйняття єдності архітектурного ансамблю центральної частини Івано-Франківська».

Ректор запевнив, що вони в жодному разі не хотіли порушувати оту єдність і пообіцяв щось придумати. Повернувшись до себе, він скликав нараду проректорів. Коштів на перефарбовування не було, тож вирішили шукати приховані резерви. А в академії якраз навчалися кілька дітей забудовників. Вчилися вони так собі, тому коли татусів попросили допомогти матеріалами, ті не змог­ли відмовити.

Легенди Станиславова/Івано-Франківська. Пожежа у парасольковому цеху

Та не встигли головний корпус обгородити риштуванням і пофарбувати перші квадратні метри, як ректора знову покликав міський голова.

«Вибачте, пане професоре, але ви мене неправильно зрозуміли, – повідомив мер. – Ми маємо свою фірму, яка фахово помалює фасад. Від вас потрібні лише гроші».

Автор: Іван Бондарев
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.