Історія Газета

Легенди Станиславова/Івано-Франківська. Пожежа у парасольковому цеху

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Раніше на заводі «Промприлад» виробляли парасолі. За совітів обсяги були доволі великими. Інколи, коли «горів» план, навіть залучали жінок з конструкторсь­кого бюро, які пришивали матерію на каркаси.

Один колишній працівник заводу розповів історію, яка трапилася у 1980-х. Якось перехожі побачили, що з-за паркану валить густий чорний дим. В тому місці розташовувався ливарний цех – ближче до музичної школи. У місті подумали, що то пожежа, але це… спалювали парасольки, пише “Репортер“.

Річ у тім, що парасольковий цех виробляв і «ліву» продукцію, яка не проходила у жодних паперах. Раз на два місяці приїздили дві фури, їх завантажували доверху, після чого вантажівки зникали у невідомому напрямку. Прибуток розподіляли серед вузького кола посвячених. Зрозуміло, що заправляли цим не прості працівники.

Легенди Станиславова. Аби не було, як у Львові

Нарешті про тіньову схему довідалися «правоохоронці», які спланували цілу спецоперацію. Дочекалися, доки фури почнуть завантажуватись, і влаштували засідку на КПП. Хтось з охорони подав сигнал тривоги. У відчаї, намагаючись замести сліди, керівництво наказало спалити парасольки у пічці ливарного цеху. Але вона не була розрахована на такий обсяг…

Тоді багатьох начальників звільнили, а хтось поміняв зручний кабінет на тюремну камеру.

Автор: Іван Бондарев
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.