Історія

Хеллоуін – звідки пішло свято та які його традиції

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У ніч з 31 жовтня на 1 листопада американці та європейці святкують стародавнє кельтське свято – Хеллоуін.

Назва Halloween походить від виразу All Hallow’s Eve, що розшифровується як All Hallowed Souls Eve – меса всіх святих, або переддень Дня всіх святих. Зароджений ще у язичницькі часи в рамках культу предків і похоронного культу, Хеллоуін свято багате традиціями, спрямованими на те, щоб умилостивити душі покійних і переконати їх не чинити зла живим, повідомляє bigmir)net.

У язичницькі часи вірили, що в ніч на Хеллоуін межа, яка відокремлює світ живих від світу мертвих, стає настільки тонкою, що душі померлих безперешкодно проходять у наш світ. У християнську епоху Хеллоуін був переосмислений у новому релігійному контексті: в VII столітті Папа Боніфацій IV затвердив 1 листопада як День всіх святих, а 2 листопада стало Днем душ – днем поминання всіх померлих. При цьому Хеллоуін не втратив його своєрідної символіки.

Перші згадки про Хеллоуін припадають ще на XVI століття, оскільки його прообраз — язичницьке свято Самайн, яке асоціювалося зі смертю, потойбічним і надприродним, відзначалося ще кельтами. У XIX-XX століттях свято поступово відмирає, йому на зміну приходить більш сучасне свято — Хеллоуін, що традиційно вважається Днем усіх святих.

За переказами, в ніч перед Хеллоуіном духи, що живуть у потойбічному світі, повертаються на землю, саме тому свято, а точніше, його переддень називають Днем всіх святих. А легенда згадує хитрого грішника Джека, якого не прийняли ні в пекло, ні в рай і він поневірявся на землі з пекельним вогнем в руках. Для того щоб полум’я не згасло, Джек використовував гарбуз, як ліхтар, який став згодом символом свята.

Традиції і символіка святкування Хеллоуіна

Вважалося, що для того, щоб задобрити духів і налагодити з ними контакт, необхідно принести символічне пожертвування — винести на поріг будинку всілякі частування та ласощі.

Головними атрибутами свята є:

• Світильник Джека (Джек-Ліхтар) — його створюють з гарбуза, хоча в часи Самайна, світильник виготовляли з ріпи. Гарбуз, як більш дешевий і доступний овоч, став використовуватися американцями з XIX століття. Атрибут замінює звичайні ліхтарі і служить для підсвічування дороги душам, які повертаються в чистилище.

• Страхітливі карнавальні костюми і маски, які почали використовувати на кінець XIX століття.

На Хеллоуін прийнято ходити в гості або ж зазивати до себе друзів і родичів. Хоча День всіх святих і не є державним святом навіть в англомовних країнах, очевидно, що відзначають його дуже широко.

 

 

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.