Історія

Голубизна

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Зазвичай вулиці називають на честь видатних історичних діячів або знаменних подій. Але інколи назви бувають, м’яко кажучи, незрозумілі. Це в першу чергу стосується івано-франківської вулиці Голубої. Вона існує від початку ХХ століття та лежить у межах сучасних Сагайдачного та Квітки-Основ’яненка. На старих мапах ця вулиця позначена як Големб’я, що польською означає – Голубина. Після війни її назвали Голубою. Чому так сталося – загадка. Скоріш за все, хтось із міськвиконкому не мав під рукою польсько-українського словника.

Крім Голубої, місто мало ще дві Блакитних вулиці. Одну пізніше перейменували на Сірика, а інша й досі існує у Крихівцях. А в 1995 році міська влада взагалі вдається до незрозумілого кроку. У газетах з’явилась ухвала про перейменування вулиці Голубої на… Блакитну. Можливо останній варіант був більше українізований, а можливо у такий спосіб місто вирішило боротися із нетрадиційно-орієнтованими мешканцями. Тепер сказати важко.

Проте, нова назва серед народу не прижилась. Та й на усіх табличках і топографічних мапах вона залишилася Голубою. Нарешті літом 2010 року можновладці перейменували кольорову вулицю на честь знаменитої письменниці-кулінарки Дарії Цвек.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.