В Івано-Франківську відбулася ретроспектива першої телепередачі в місті.
14 жовтня 1990 року на екрани телеприймачів іванофранківців вийшла перша місцева телепередача «Галицькі вісті».
Розпочалося все з того, що Ярослав Гуменюк, тоді кореспондент газети «Галичина», разом з кількома ентузіастами започаткував Народну телестудію «Захід», пише Курс.
Перші випуски записувались у побутових умовах, іноді на квартирі, на звичайній побутовій техніці.
«Ми закохані в телебачення!» – сказав у першому випуску галицьких вістей ведучий Ярослав Гнесь.
З обласного радіо для телебачення готували матеріали Анатолій Василишин, Тамара Павленко, Ярослав Гнесь та Богдан Кучер. З газет: Олег Олексюк, Ігор Никорович, Михайло Дем’янюк, Володимир Черняк, з досвідом кінодокументалістики прийшов Мирослав Бойчук. Хлопці, які не мали спеціальної освіти, але мали величезне бажання показувати світ через призму свого ока, почали вчитися знімати на відеокамері. Це були Тарас Брухаль, Павло Волинський, Андрій Соболевський, Богдан Тютюнник, Віктор Кадук.
Перший випуск монтував Володимир Терещук, а заставку для передачі намалював художник Володимир Кіндратишин. До пізніших телепередач підключився Іван Вовк.
«Галицькі вісті» виходили регулярно по два рази в тиждень більш як рік. Згодом була створена передача «Куб», яка мала чималу популярність серед телеглядачів, підтвердження тому – існування студії певний період тільки завдяки благодійним внескам. Пізніше вийшли: «ІнфОБС» та «Точка зіткнення», які готували гострі журналістські розслідування і внесли струмінь правди та об’єктивності в побудову молодого демократичного суспільства.
Припинився вихід телепередач телестудії «Захід» після виходу журналістського розслідування «Проспект демократів». Міська влада, яка була тоді засновником 40-го каналу, порушила угоду про співпрацю і припинила трансляцію передач Народної телестудії «Захід». Ще певний час «Куб» випускала студія «Гарт» на республіканському телеканалі УТ-1.
Comments are closed.