Історія

Франківці вшанували пам’ять жертв Голодомору (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Без минулого немає майбутнього. У Музеї визвольної боротьби франківці вшанували пам’ять семи мільйонів невинних жертв Голодомору.

Десятиліттями українці берегли пам’ять про страшний злочин 1932-1933 років, але й не думали, що він повториться у XXI столітті. Сьогодні, як ніколи відчувається та невидима паралель між подіями минулого та сьогодення. 15-річна Аліна – очевидиця голоду в 2022 році, коли російські загарбники в її рідному Маріуполі фактично влаштували геноцид місцевого населення. Про це йдеться у сюжеті Каналу 402, пише Репортер.

У Маріуполі в нас теж був, скажімо, такий як голод, – розказує Аліна Кисельова. – Ми готували їжу на вогнищах, ми набирали воду з кранів, тобто у нас був дефіцит їжі, води. Пів року, ми навіть не могли нормально вийти, аби приготувати їжу.

На Прикарпатті 1947 року був «свій» голодомор

Голодомор – це помста українському народу за свободу, метою якого було знищити нашу волю. Про ці страшні події в історії нашої країни мусить пам’ятати кожен, а особливо молоде покоління, каже Ольга Михайлівна. ЇЇ учні сьогодні беруть безпосередню участь у проведенні заходу.

Мільйони жертв і двадцять два місяці голоду. Факти про Голодомор

Мета нашого заходу пригадати усім про те, що українці пережили щонайменше три голоди у ХХ столітті й провести історичні паралелі з ХХІ століттям, – говорить вчитель історії Крихівецького ліцею Ольга Генза-Коретчук. – Адже у 2022 році ми маємо нову загрозу світового голоду і ми маємо знову ознаки геноцидної політики. І навіть будучи в таких складних умовах, переживши дві світові війни, переживаючи нову війну сьогодні, українці не зламалися, не схилили голови, а тоді боролися і сьогодні продовжують боротьбу.

Сьогодні, 26 листопада, на знак жалоби за мільйонами невинних жертв жорсткого режиму, українці запалять свічку на підвіконні. Мільйони вогників горітимуть в пам’ять про рідних, близьких, відомих та невідомих.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.