Історія Світ Фото

Цей тиждень в історії Івано-Франківська 18-24 лютого

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Пропонуємо пригадати найважливіші події в історії нашого міста, які сталися 18-24 лютого у різні роки.

18 лютого

1885 У Станиславові помер Євген Желехівський (1844-1885) — український мовознавець, фольклорист, викладач Станиславівської гімназії, автор «Малорусько-німецького словаря».

Желехівський

Євген Желехівський

1927 Магістрат надав дозвіл підприємству «Механічні заклади і виготовлення ваг Вацлав Майор» (потім — «Промприлад») на будівництво цегляного виробничого корпусу.

19 лютого

1913 Міська рада надала підприємцю Сівінському дозвіл на утворення «з допомогою омнібусів автомобільових» першого у Станиславові автобусного маршруту «Станиславів-центр-Станиславів-вокзал».

1915 Після тривалих боїв австрійським військам вдалося відбити Станиславів у росіян, правда не надовго лише до 4 березня.

Австрійці повертаються

Зруйнований Станиславів у 1915 році

1984 В Івано-Франківську помер Олександр Світланов (1897-1984) — український актор, заслужений артист України.

20 лютого

1919 У Станиславів прибув Володимир Винниченко — український письменник, голова Директорії УНР.

Володимир Винниченко

Володимир Винниченко

22 лютого

1926 У Станиславові на вул. Сапіжинській, 8 (тепер Незалежності) відкрито фабрику шоколаду і цукерок Владислава Кровіцького.

23 лютого

1716 Делегати ордену єзуїтів та представники Станиславівської капітули підписали угоду, згідно якої капітула погодилася на поселення у місті єзуїтів і на пріоритет їх церковних відправ у колегіальній церкві.

Колегіата. Єзуїти

1943 Офіційний день ліквідації Станиславівського гетто. За час його існування загинули приблизно 30 000 євреїв. В цей день німці застрелили голову кагалу Шенфельда.

24 лютого

1919 У Станиславів прибув головний Отаман Армії УНР Симон Петлюра. На залізничному вокзалі його зустрічали президент Ради Державних секретарів, доктор Сидір Голубович і Державний секретар військових справ Петро Бубела.

Петлюра

Симон Петлюра

1940 Станиславівський суд засудив Миколу Биха — українського громадсько-політичного діяча, художника, адвоката до семи років таборів і п’яти років позбавлення громадських прав за нібито контрреволюційну діяльність.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.