Гроші

Зросли на 65%. Як за рік змінилися ціни на житло у Франківську

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

The Village Україна проаналізував, як змінилися ціни на ринку нерухомості в Івано-Франківську, Львові та Києві за рік повномасштабної війни.

Зокрема, з даними «OLX Нерухомість», Івано-Франківськ увійшов до п’ятірки українських міст, у яких станом на січень 2023 року було найбільше пропозицій житла – 54 000, пише Репортер.

Як за рік змінилися ціни на житло у Франківську

Середня ціна за квадратний метр у Києві становить 48 000 гривень. Найдорожче коштують квартири в Печерському, Шевченківському та Подільському районах. У Львові – 45 000 гривень. До прикладу, у Галицькому районі (центрі) за один метр квадратний можна заплатити майже 87 000 гривень, а в Шевченківському вдвічі менше – 42 200 гривень.

Середня ціна за квадратний метр у Франківську – 24 000 гривень. Якщо шукати економклас, то ціни в середньому 20 000 гривень за метр квадратний. У преміумсегменті − це 34 000 гривень і вище.

Читайте: Ціни впали, але не всюди. Що зараз з орендою та купівлею житла у Франківську

Попри це, за 2022 рік медіанна ціна за квадратний метр у новобудовах Івано-Франківська зросла на 65%.

Більшість людей цікавляться зараз житлом економкласу, і це природно для нашого міста, такою ситуація була й до війни. Багато людей хочуть відносно недороге житло, яке водночас має бути якісним. Тому обирають переважно дешевший сегмент на ринку, шукаючи вдале поєднання ціни і якості, – каже Ірина Орловська, директорка будівельної компанії з Франківська.

За словами Ірини Орловської, під час купівлі житла, увагу треба звернути насамперед на якість, надійність і безпечність будівництва. Цим не можна нехтувати, навіть якщо вабить ціна.

Можна придивитися до нерухомості, яка збудована за монолітно-каркасною технологією, – говорить Ірина Орловська. – Це фактично суцільна бетонна конструкція, яка є найміцнішою та на даний час будинки в такій технології вважають найбільш безпечними для життя. Крім того, люди зараз цікавлять наявністю підземних паркінгів у житлових комплексах, які в разі повітряної тривоги можуть слугувати безпечним укриттям.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.