В ситуації, коли ваших клієнтів з усіх боків атакують рекламні меседжі загального характеру, ваша унікальна персоналізована пропозиція може стати справжнім ковтком свіжого повітря у вирії непотрібної інформації. А для вас, як представника бізнесу, існує реальна можливість знизити рекламні витрати на організацію продажів. Все це робить директ маркетинг, вибудований за певними правилами. Він дає можливість отримати бажаний прибуток та суттєво скоротити витрати. Тільки уявіть – ви не використовуєте дорогі рекламні канали, при цьому продажі зростають, витрати на рекламу зменшуються або залишаються на постійному рівні. Звучить заманливо, чи не так?
Нове – добре забуте старе
Ви втомилися від складних та заплутаних рекламних кампаній з сумнівним результатом? Бажаєте сформувати довірливі взаємини з потенційними клієнтами та чесно виміряти результати зусиль, витрачених на рекламні та маркетингові акції? Тож, прямий маркетинг – саме те, що потрібно.
Він доречний завжди та підходить всім: і великому виробнику, і посереднику, і сфері послуг, і молодій фірмі, що тільки но виходить на ринок. Гнучкий та широкий інструментарій відкриває можливості для всіх, щоб:
- Донести інформацію про компанію якнайбільшій кількості потенційних клієнтів.
- Познайомити покупців з брендом та товарами/послугами, сформувати довірливі стосунки.
- Перевірити, наскільки продукт є привабливим для клієнтів та що ще можна покращити для більшого задоволення ринку.
- Виявити оптимальні маркетингові заходи та привабливі канали збуту для конкретних груп.
- Збільшити продажі.
Метод гарний за всіма параметрами: він набагато дешевший за дорогі радіо та телевізійні канали, а результати відслідкувати набагато простіше. Адже на руках в бізнесу найефективніший спосіб – прямий контакт з клієнтом. А як саме організувати рекламні меседжи, як і де їх розміщувати, як саме донести до аудиторії – підкаже AdTech – система рекламних технологій в мережі інтернет для будь-якого бізнеса.
Переваги та недоліки direct marketing
Директ маркетинг – дуже привабливий інструмент, особливо в умовах обмеженого бюджету. Проте є й інші переваги:
- Постійний контакт з цільовою аудиторією, визначення її настроїв та запитів в режимі реального часу – допомагає збільшити рівень конверсії.
- Пряме спілкування з клієнтами формує довіру та збільшує вірогідність повторних звернень. Адже клієнт впевнений – там, де знають його по імені, не роблять дурниць. Це формує лояльне ставлення та стимулює повторні закупівлі.
Інструменти direct marketing можна вбудувати в будь-яку стратегію. А завдяки розвиненим AdTech можна налагодити практично будь-яку рекламну кампанію та мінімізувати витрати.
Як працює прямий маркетинг – огляд основного інструментарію
Не важливо, що ви продаєте – товари чи послуги, дорогі чи дешеві, популярні чи ексклюзивні. Задля ефективного збуту можливо використовувати найбільш популярні інструменти директ-маркетингу:
- Телефонні дзвінки – найпростіший, проте ефективний спосіб напряму контактувати з клієнтами. Завдяки прямому контакту можна визначити потреби та бажання аудиторії, запровадити спосіб їх вирішення та навіть оформити продажі.
- Розсилка дозволяє знайти своїх покупців та інформувати їх про актуальні події майже миттєво. Розсилка електронною поштою дозволяє створити персоналізовані звернення, збільшувати або зменшувати масштаби кампанії та відстежувати її результати.
- Текстові повідомлення в месенджерах – сучасний, швидкий та зручний спосіб вийти на зв’язок зі своїми клієнтами та повідомити їм актуальну інформацію. Відомо, що саме такі повідомлення читаються швидше за все, оскільки телефон або смартфон майже завжди у руках.
- Безкоштовні товари або послуги – добре відомий спосіб привернути увагу клієнта. Безкоштовні пробні семінари, лекції або мініатюри товарів дають набагато більше користі, ніж дорогі рекламні повідомлення на телебаченні.
В мережі інтернет не можна обійтися без таргетованої реклами, тож, можливо варто вже зараз почати навчання заради майбутніх прибутків?
А ви використовуєте директ маркетинг?
Який саме інструментарій прямого маркетингу використовувати, залежить від напрямку бізнесу. Тож, аби не злити бюджет та отримати очікуваний результат, варто ретельно вивчити всі можливості – і обрати оптимальні.
Comments are closed.