Гроші

Заробітчани переказали з Польщі в Україну майже 4% ВВП – МЗС

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Українські робітники в 2017 році перерахували з Польщі в Україну суму, яка дорівнює 3-4% українського валового внутрішнього продукту.

Про це заявив віце-міністр закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцкі, передає УНІАН.

Він зауважив, що у Польщі налічується понад один мільйон громадян України, які там працюють або навчаються.

“Заради їхніх прав, трудових прав, але також для нашої пенсійної системи, для системи охорони здоров’я, є бажаним більш ширше регулювання ситуації. Але це залежить від міністерств праці та соціальної безпеки, – каже віце-міністр. – Якщо українська сторона буде зацікавлена, я впевнений, що ми зможемо запланувати консультації та працювати над цим”.

За його словами, аби зрозуміти масштаб цього феномену, потрібно зрозуміти, що у 2016 році українці, які працюють у Польщі, надіслали в Україну близько 8 млрд злотих. У 2017 році – понад 12 млрд злотих.

“Це дорівнює 3 або 4% ВВП України. Це величезна сума грошей – це означає, що величезна кількість людей з української сторони займається діяльністю в нашій економіці”, – підкреслив польський дипломат.

На його думку, така діяльність має позитивні риси, і польська сторона підтримує те, що українські громадяни приїздять до Польщі працювати або навчатись.

“Але справа в тому, що мають бути кращі рамкові принципи для цього, і це відповідальність для обох наших держав”, – додав Ціхоцкі.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.