16 квітня під головуванням першого заступника міського голови Івано-Франківська Зіновія Фітеля відбулося засідання робочої групи з питань вивчення та виконання Договору про співпрацю між Івано-Франківською міською радою та ТзОВ “Арсенал-Сіті” (Маодот-І), пише Курс.
На засіданні принципово визначали, чи сторони співпрацюють на умовах домовленостей, як це було раніше, чи вирішують спірні моменти в режимі судових слухань. На цей час “Арсенал-Сіті” позивається з міськрадою Івано-Франківська. А останнє засідання погоджувальної робочої групи відбувалося ще 13 листопада минулого року.
Судовий позов подала фірма-забудовник 17 га території мікрорайону в межах вулиць Коновальця – Чорновола – Сорохтея – Національної Гвардії, де раніше знаходилася військова частина, з приводу приведення документів, які укладені між сторонами, до вимог чинного законодавства. Нещодавно прийняті зміни до ст. 40 ЗУ “Про регулювання містобудівної діяльності” передбачають пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту. Тобто у перерахуванні замовником до прийняття об’єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури. Як повідомив Зіновій Фітель, для “Арсенал-Сіті” це близько 40 млн грн.
До цих законодавчих змін стосунки між забудовником й Івано-Франківською міською радою будувалися на основі Договору про співпрацю від 2007 року. Власне в цьому документі, який прийняла міська рада, були визначені умови і порядок освоєння ділянки та будівництва на ній житлового мікрорайону.
За Договором, повідомив Фітель, внесок забудовника складає 150-180 млн грн. В уречевленому виразі це, за його словами, школа, дитсадок і зовнішні мережі. Плюс 7% від житлового фонду. Саме такі зобов’язання взяв на себе колишній “Маодот-І”, що й було зафіксовано в документі. Житловий фонд фірма по документах передала міськраді в 2009 році.
Подавши до суду, фірма “Арсенал-Сіті” претендує на скасування Договору про співпрацю, натомість має укласти з міськрадою Договір про пайову участь з урахуванням зобов’язань та вже виконаних робіт. При цьому органам місцевого самоврядування забороняється вимагати від замовника будівництва надання будь-яких послуг, у тому числі здійснення будівництва об’єктів та передачі матеріальних або нематеріальних активів, крім пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, передбаченої ст. 20 зі змінами.
За словами директора “Арсенал-Сіті” Тараса Виноградника, вартість зовнішніх інженерних мереж, що їх уже проклав забудовник, становить 30 млн грн.
Зіновій Фітель визнав, що місту вигідніше працювати з забудовником за Договором про співпрацю. Щоби зберегти цей Договір, заступник міського голови запропонував винести на сесію міськради питання про скасування Договору пайової участі. І озвучив готовність внести та затвердити зміни до Договору про співпрацю. “Сесія готова зрозуміти і звільнити від пайової участі”, – обіцяв Винограднику Фітель.
“Давайте ваші пропозиції, – звернувся до Фітеля та представників юридичного відділу міськвиконкому Тарас Виноградник. – А то виходить, як в анекдоті. Хлопець до дівчини: та давай! Вона: та даю! Та давай! Та даю! Аж поки вона не прийшла: Та коли вже?”
Відповідні документи мав би розробити і погодити з “Арсенал-Сіті” міськвиконком на наступному тижні. У такому випадку забудовник погодився вирішити судовий спір “мировою”.
Comments are closed.