Реалії підприємництва в умовах війни. У Департаменті економічного розвитку звітують – за перше півріччя обсяги реалізації промислової продукції в Івано-Франківську склали понад 5 млрд грн.
І хоча ця цифра у порівнянні з минулим роком збереглася на рівні, по окремих галузях є значне падіння. Майже на 40% – у машинобудівній. Серед підприємств найбільшу частку тут займає ВО «Карпати», йдеться у сюжеті Каналу 402, пише Репортер.
Натомість підприємства харчової промисловості нині демонструють значний приріст. Це, пояснюють фахівці, пов’язано із тим, що торгові мережі які раніше не працювали з місцевими виробниками, змінили підхід. Окрім того, переорієнтувалися під актуальні потреби сьогодні й низка підприємств переробної промисловості.
Читайте: Максим Карпаш: Як нам пережити зиму й перемогти
Бачимо, що найбільший ріст в нас по текстильному виробництві, виробництві одягу, це зрозуміло наші швейні підприємства і одяг шиють для військових, ріст більш як на 60%, – говорить директор Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Світлана Криворучко. – Так само є зростання по металургійному виробництву. Так само багато підприємств перекваліфікувалися на потреби наших військових. Виготовляють лопати, кирки, буржуйки. Знаходять можливість освоїти такі види виробів.
Разом з тим, наголошують у департаменті, для підтримки підприємництва у час війни держава розробила низку грантів. Зокрема для тих, хто хоче започаткувати власну справу, або розвинути вже існуючу. Ще два проєкти стосуються сільського господарства та ІТ-індустрії. Податися на програми можна через додаток ДІЯ.
Притулок і гуманітарка. Як «Бандерівський схрон» допомагає у війну
Comments are closed.