Гроші

ЄРЦ підтвердив 7 млн. боргів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У понеділок, 11 лютого, директор КП «Єдиний розрахунковий центр» Вадим Войтик провів прес-конференцію. На ній він, нарешті, підтвердив кредиторську заборгованість ЄРЦ у розмірі 7 млн. грн. Правда, розповів, що дебіторська заборгованість перед підприємством становить цілих 10 млн.

Із них 5 млн. — це людські кошти, які мешканці встигли заборгувати ще на початку роботи ЄРЦ. За словами Войтика, підприємство подає на неплатників до суду. Він навіть пообіцяв, що покличе до суду абсолютно всіх боржників. Мовляв, зобов’язаний це зробити.

Інші 5 млн. грн. — це кошти, які не профінансувало казначейство. Правда, 3 млн. із них — поповнення статутного фонду. Слід сказати, що минулого року міськрада прийняла рішення, щоб фінансування відбувалося не через складання титульних списків, як було раніше, а шляхом поповнен­ня статутного фонду.

«Ми знаємо, як складно провести навіть найдрібніші роботи через казначейство, — пояснює Вадим Войтик. — Фінансувати із статутного фонду будь-які справи, особливо пов’язані із співфінансуванням, значно простіше. І найголовніше — ми виграємо на ПДВ».

Однак, каже Войтик, із вини Держказначейства не було профінансовано 3 млн. грн., якими мав поповнитися статутний фонд і за які підприємство мало погасити борги перед підрядниками. «П’ять місяців казначейство не проводить фінансування, — говорить керівник ЄРЦ. — І я мушу про це сказати, бо це важливий момент, який впливає на «мега-секретну» інформацію про нашу кредиторську заборгованість».

Насправді дуже дивно виглядає, коли підприємство витрачає кошти із свого статутного фонду на будинки, які йому не належать. Адже, нагадаємо, ЄРЦ є тільки балансоутримувачем… Сьогодні статутний фонд становить 10 млн. грн., а скоро, згідно з рішенням депутатів, він має бути 16 млн. грн. Витрачаючи кошти на будинки, ЄРЦ фактично нічого не матиме.

«У законодавстві передбачена процедура, якою статутний фонд підприємства може роздуватися та здуватися, — пояснив Вадим Войтик. — У Хмельницькому таке роблять. Протягом року підприємство виконало свої статутні функції, але не капіталізувалося, бо нічого не купило. Тож підприємство має здійснити перерахунок коштів статутного фонду, подати про це офіційне оголошення в пресі й подати засновнику рішення про зменшення статутного фонду до того рівня, на якому зараз можна обчислити оборотні та необоротні активи».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.