Гроші

Як спланувати бюджет ремонту: 5 простих кроків

Google+PinterestLinkedInTumblr

Надихнувшись фото з Pinterest чи інтер’єрами з улюбленого серіалу, ви можете запланувати грандіозну перебудову власної оселі. Проте на заваді реалізації мрій може стати обмежений бюджет або ж повне нерозуміння того, як складати кошторис. Саме на такий випадок ми підготували цей матеріал. У ньому розповідаємо про 5 базових кроків, пройти які необхідно, плануючи ремонт за всіма правилами.

Як спланувати бюджет ремонту: 5 простих кроків_1

Крок 1. Оцініть ваш простір

Усі ідеї важливо заздалегідь приміряти на квартиру чи будинок. До прикладу, якщо ви маєте маленькі кімнати, поставити в них величезний диван не вийде або ж він просто вкраде весь вільний простір. Тому перше завдання в плануванні дизайну — це оцінка простору та адаптація до нього ваших задумів.

Обов’язково звертайте увагу на такі деталі:

 • площа кімнат;
 • висота стелі;
 • висота розташування та розмір вікон;
 • розташування освітлювальних приладів;
 • максимально допустиме навантаження на електросистему.

Крок 2. Складіть план і проконсультуйтеся з фахівцями

Оцінивши простір, приготуйтесь малювати. Дуже добре, якщо ви вмієте користуватися графічними редакторами, проте позначити, де та що буде стояти у вашій оселі, можна й на шматку паперу.

При масштабних переплануваннях краще все ж таки порадитися з фахівцями — дизайнерами та інженерами. Вони допоможуть з такими питаннями:

 • можливість перепланування, перенесення стін для оптимізації простору;
 • вибір оздоблювальних матеріалів — від підлоги до стін;
 • правильне поєднання різних кольорів в інтер’єрі;
 • оптимізація простору — наприклад, можливість створити гардеробну замість кількох шаф.

І хоча цілком зрозуміле бажання зекономити на послугах дизайнера квартир, ми хочемо наголосити: звернення до фахівця не тільки зробить вашу квартиру гарною та стильною, а й допоможе витратити кожну гривню розумно.

Крок 3. Визначте свій бюджет

Тепер, коли ви маєте проєкт інтер’єру, саме час поговорити про гроші. Бо ж будь-яку ідею можна підвищити або зменшити у вартості. До прикладу:

 • Якщо бюджет дозволяє, можете зупинитись на мармуровій підлозі в коридорі та на кухні. А можете підібрати бюджетні керамічні кахлі, що імітують поверхню натурального каменю.
 • Замість дизайнерської італійської кухні можна виготовити шафи на замовлення під ваш запит, що також коштуватиме в рази дешевше.
 • Аби не витрачатись на теплу підлогу, можна просто покласти додатковий шар утеплювача під ламінат.

Що саме ви оберете, залежить від виділеного бюджету. І не забудьте: доставка будматеріалів, вивіз сміття, узгодження перенесення стін — це такі ж важливі пункти кошторису, як і закупівля будматеріалів чи оплата праці фахівців.

Крок 4. Розподіліть процес на етапи

Як спланувати бюджет ремонту: 5 простих кроків_2

Аби краще слідкувати за витрачанням грошей, буде розумно розділити велику задачу на маленькі:

 1. Демонтаж та підготовчі роботи.
 2. Чорнові роботи.
 3. Декоративне оздоблення.
 4. Закупівля та встановлення меблів.
 5. Закупівля та підключення техніки.

У такому випадку ви зможете найняти фахівців для другого та третього пунктів, а всіма іншими роботами зайнятися самостійно.

Крок 5. Установіть часові межі

Розписуючи план робіт, обов’язково орієнтуйтеся на календар. Заздалегідь домовляйтеся з працівниками про ті чи інші роботи, підписуйте контракти, аби вони не зміщували дати та не псували ваш графік. Прив’яжіть до календаря і дати замовлення матеріалів. Бо ж буде незручно класти підлогу, якщо в кімнатах стоять коробки з меблями.

Та найкраще в цьому питання звернутися до ремонтно-будівельної компанії, яка виконає всі завданні під ключ. Ви одразу визначите терміни здачі об’єкта та будете впевнені в тому, що отримаєте бажаний результат.

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.