Надихнувшись фото з Pinterest чи інтер’єрами з улюбленого серіалу, ви можете запланувати грандіозну перебудову власної оселі. Проте на заваді реалізації мрій може стати обмежений бюджет або ж повне нерозуміння того, як складати кошторис. Саме на такий випадок ми підготували цей матеріал. У ньому розповідаємо про 5 базових кроків, пройти які необхідно, плануючи ремонт за всіма правилами.
Крок 1. Оцініть ваш простір
Усі ідеї важливо заздалегідь приміряти на квартиру чи будинок. До прикладу, якщо ви маєте маленькі кімнати, поставити в них величезний диван не вийде або ж він просто вкраде весь вільний простір. Тому перше завдання в плануванні дизайну — це оцінка простору та адаптація до нього ваших задумів.
Обов’язково звертайте увагу на такі деталі:
- площа кімнат;
- висота стелі;
- висота розташування та розмір вікон;
- розташування освітлювальних приладів;
- максимально допустиме навантаження на електросистему.
Крок 2. Складіть план і проконсультуйтеся з фахівцями
Оцінивши простір, приготуйтесь малювати. Дуже добре, якщо ви вмієте користуватися графічними редакторами, проте позначити, де та що буде стояти у вашій оселі, можна й на шматку паперу.
При масштабних переплануваннях краще все ж таки порадитися з фахівцями — дизайнерами та інженерами. Вони допоможуть з такими питаннями:
- можливість перепланування, перенесення стін для оптимізації простору;
- вибір оздоблювальних матеріалів — від підлоги до стін;
- правильне поєднання різних кольорів в інтер’єрі;
- оптимізація простору — наприклад, можливість створити гардеробну замість кількох шаф.
І хоча цілком зрозуміле бажання зекономити на послугах дизайнера квартир, ми хочемо наголосити: звернення до фахівця не тільки зробить вашу квартиру гарною та стильною, а й допоможе витратити кожну гривню розумно.
Крок 3. Визначте свій бюджет
Тепер, коли ви маєте проєкт інтер’єру, саме час поговорити про гроші. Бо ж будь-яку ідею можна підвищити або зменшити у вартості. До прикладу:
- Якщо бюджет дозволяє, можете зупинитись на мармуровій підлозі в коридорі та на кухні. А можете підібрати бюджетні керамічні кахлі, що імітують поверхню натурального каменю.
- Замість дизайнерської італійської кухні можна виготовити шафи на замовлення під ваш запит, що також коштуватиме в рази дешевше.
- Аби не витрачатись на теплу підлогу, можна просто покласти додатковий шар утеплювача під ламінат.
Що саме ви оберете, залежить від виділеного бюджету. І не забудьте: доставка будматеріалів, вивіз сміття, узгодження перенесення стін — це такі ж важливі пункти кошторису, як і закупівля будматеріалів чи оплата праці фахівців.
Крок 4. Розподіліть процес на етапи
Аби краще слідкувати за витрачанням грошей, буде розумно розділити велику задачу на маленькі:
- Демонтаж та підготовчі роботи.
- Чорнові роботи.
- Декоративне оздоблення.
- Закупівля та встановлення меблів.
- Закупівля та підключення техніки.
У такому випадку ви зможете найняти фахівців для другого та третього пунктів, а всіма іншими роботами зайнятися самостійно.
Крок 5. Установіть часові межі
Розписуючи план робіт, обов’язково орієнтуйтеся на календар. Заздалегідь домовляйтеся з працівниками про ті чи інші роботи, підписуйте контракти, аби вони не зміщували дати та не псували ваш графік. Прив’яжіть до календаря і дати замовлення матеріалів. Бо ж буде незручно класти підлогу, якщо в кімнатах стоять коробки з меблями.
Та найкраще в цьому питання звернутися до ремонтно-будівельної компанії, яка виконає всі завданні під ключ. Ви одразу визначите терміни здачі об’єкта та будете впевнені в тому, що отримаєте бажаний результат.
На правах промо
Comments are closed.