Досить частим є випадок, коли ви надумали купувати нерухомість, але на ній є борги по комунальним платежам.
Для перевірки заборгованості за комуналку, продавець, в день підписання договору купівлі-продажу квартири чи будинку, повинен надати акти звірки по комунальних платежах, квитанції за останній місяць та чеки про оплату комунальних платежів. Про особливості укладення договору купівлі-продажу читайте тут.
І в залежності від того, належним чином чи ні продавець відносився до оплати комунальних платежів, може бути два варіанти: варіант 1 – заборгованості по сплаті немає, але можлива заборгованість лише за останній місяць (поточна заборгованість); варіант 2 – є значна сума заборгованості.
Розглянемо варіант 1 – заборгованості по сплаті немає, але можлива заборгованість за останній місяць.
Часто відбувається так, що договір купівлі-продажу укладається перш ніж продавець отримає квитанції на оплату комунальних за поточний місяць. Наприклад, договір сторони укладають 12 числа, а квитанції на оплату приходять 15 числа. В такому випадку, продавець повинен сплатити постфактум за комунальні послуги, спожиті ним за останній місяць. Він їх сплачує після того, як надійде квитанція з сумою, що підлягає сплаті.
На практиці, при підписанні договору купівлі-продажу продавець передає покупцеві певну суму грошей (наприклад, 500 доларів США). Ці гроші передаються для забезпечення того, що продавець дійсно оплатить комуналку за останній місяць. А після сплати комуналки продавцем, покупець повертає йому суму грошей, що передавалася в якості забезпечення. Якщо ж продавець не оплатить комуналку в установлений строк, то покупець може оплатити її за рахунок грошей, переданих йому в якості забезпечення такої оплати. Читайте про інші особливості придбання нерухомості з боргами за комуналку тут.
Розглянемо варіант 2, коли борг за комуналку великий і продавець не має грошей, щоб оплатити його до укладення договору.
В цьому випадку покупцеві і продавцеві необхідно домовитися яким чином буде сплачений цей борг: або покупець не доплачує продавцю суму заборгованості за комуналку і покупець сплачує борг; або продавець оплачує борг після отримання грошей за продаж нерухомості. В практиці, оплата боргу і оформлення угоди відбувається день в день! Причому оплата заборгованості здійснюється до підписання договору купівлі-продажу сторонами.
Ці поради в практичних ситуаціях допоможуть Вам захистити себе від непередбачуваних витрат.
Comments are closed.