Гроші

Виплати для військових з інвалідністю: як отримати грошову допомогу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Через повномасштабну агресію РФ в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призову під час мобілізації підлягають чоловіки від 18 до 60 років. Військові можуть отримати поранення. У такому випадку вони можуть розраховувати на грошову виплату від держави. Юристи Українського ветеранського фонду розповіли, як отримати одноразову грошову допомогу військовим з інвалідністю через війну.

як військовим отримати грошову допомогу новини Івано-Франківська

Від чого залежить розмір допомоги

Експерти зазначили, що отримання одноразової грошової допомоги (ОГД) для військових з інвалідністю через війну регулюється Постановою Кабміну №97 від 25.12.2013 року.

Розмір допомоги залежить від прожиткового мінімуму для працездатних осіб і таких факторів, як:

  • група інвалідності;
  • від чого особа набула інвалідності: поранення чи проходження військової служби;
  • статус військовослужбовця.

Дату, з якої військовий може отримати ОГД, зазначає медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) у разі встановлення інвалідності.

Які документи потрібні для оформлення грошової допомоги

Щоб отримати ОГД, необхідно звернутися до Міністерства оборони України з розгляду питань, пов’язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум.

Для оформлення допомоги необхідно подати такі документи:

  • заяву про виплату одноразової грошової допомоги у зв’язку з встановленням інвалідності чи часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності;
  • завірену копію довідки до акта огляду МСЕК про встановлення групи інвалідності або відсотка втрати працездатності із зазначенням причинного зв’язку інвалідності чи втрати працездатності.

До заяви потрібно додати копії:

  • постанови відповідної ВЛК про встановлення причинного зв’язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання;
  • документа, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва), зокрема про те, що воно не пов’язане із вчиненням особою кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення нею дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп’яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження;
  • паспорту;
  • довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Читайте: Стати на ноги, милиці, протези. Як у Франківську пораненим бійцям повертають повноцінне життя

В Україні досі не вирішена проблема обмежено придатних. Деякі її складові взагалі заводять у глухий кут воїнів, які ще вчора боронили нашу країну, а сьогодні лікуються від поранень і визнані тимчасово непридатними (з переоглядом ВЛК через 6-12 місяців). Детальніше про це читайте в матеріалі Алли Котляр «Тимчасово непридатні, або кріпаки ХХІ століття».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.