Гроші

В Україні можуть повністю заборонити продаж сільгоспземель

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Держземагентство ініціює відмову від ідеї відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення, перейшовши до довгострокової оренди сільгоспугідь.

20_polia

Про це на брифінгу у вівторок повідомив голова Держземагентства Сергій Рудик, передає “УНІАН“.

“Ми пропонуємо відмовитися від такого поняття, як мораторій на продаж земель сільгосппризначення, але не для того, щоб відкрити ринок, а для того, щоб заборонити продаж землі сільгосппризначення взагалі. Ми пропонуємо внести поняття речове право як право не на продаж землі, а право на довгострокову оренду землі сільськогосподарського призначення, визначаючи мінімальний термін цієї оренди в 14 років”, – сказав Рудик.

Голова Держземагентства також уточнив, що максимальний термін оренди сільгоспземель, згідно з проектом закону, має становити 50 років.

Рудик відзначив, що відмова від ринку земель і перехід до довгострокової оренди дозволить забезпечити інтереси і власників земель, і держави, і інвесторів.

“Інвестор, маючи перспективу обробки землі до 50 років, зможе таким чином розраховувати на довгострокові інвестиції, тому що він зможе прогнозувати, що з цією земділянкою буде через 5, 10 або 25 років”, – сказав Рудик.

Водночас він пообіцяв, що цей проект закону, перш ніж поступити на розгляд парламенту, пройде громадські обговорення.

Write A Comment