Гроші Світ

В «панамському архіві» офшорних компаній виявили 469 – з України

Google+PinterestLinkedInTumblr

Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) опублікував базу даних «панамського архіву», в якій міститься інформація про 214 тис офшорних компаній. Базу виклали за адресою offshoreleaks.icij.org. Архів містить інформацію про офшорні компанії, зареєстровані в 21 юрисдикції – від Невади до Гонконгу і Британських Віргінських островів. В перелік потрапили 469 офшорів, до яких напряму мають стосунок 643 українця, повідомляє watcher.com.ua.

ukryianski-ofshory-620x439

Базу даних «панамських документів» назвали «найбільшою в історії публікацією секретних документів про офшорні компанії і людей, що стоять за ними».

Безпосередньо матеріали з числа 11,5 млн документів, що потрапили в розпорядження ICIJ, не публікують – в оприлюдненій базі лише імена власників офшорів і зв’язки між різними компаніями, які вже вдалось верифікувати журналістам, що входять до ICIJ.

На початку квітня ICIJ і Центр з розслідування корупції та організованої злочинності (OCCRP) опублікували результати розслідування на основі документів панамської юридичної компанії Mossack Fonseca. Розслідування під назвою «Панамські документи» (The Panama Papers) включає імена політиків, чиновників, спортсменів з 50 країн. У діяльність офшорних компаній, за даними журналістів, виявилися залучені колишні і нинішні глави низки держав, а також їх сім’ї.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.