Українські мігранти та діаспора щороку заробляють за кордоном понад 100 млрд доларів. І це за найскромнішими підрахунками, тому що тільки в США, за даними US Census, вихідці з України заробили понад 27 млрд доларів у 2016 році. З урахуванням світового досвіду вихідці з України за кордоном щорічно в різній формі зберігають понад 10–12 млрд доларів (без урахування переказів до України офіційними та неофіційними каналами).
Про це у своїй статті для DT.UA пише Андрій Гайдуцький, доктор економічних наук. На його думку, ці ресурси чекають, коли українська влада згадає про них і розробить мотиваційну політику щодо їх залучення.
“На відміну від ТНК, глобальних фондів, що інвестують по всьому світу (але шукають гарантії повернення їхніх інвестицій), мігранти та діаспора бажають інвестувати лише в рідну країну, бо, як правило, вони розбираються тільки у своїй країні (в особливостях ведення бізнесу, у зв’язках з місцевими партнерами тощо), — зазначає експерт. — Якщо запустити ключові механізми стимулювання припливу грошових переказів, Україна зможе щороку отримувати 25-30 млрд доларів, що дасть можливість збільшити в короткий термін золотовалютні резерви до 50–70 млрд доларів та істотно знизити ризик девальвації національної валюти”.
Детальніше про залежність економіки від українських мігрантів читайте у статті Андрія Гайдуцького “Герої нашої економіки” у тижневику “Дзеркало тижня. Україна”.
Comments are closed.