Гроші

У Вигодській громаді розробили Муніципальний енергетичний план

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Вигодська ТГ презентувала свої напрацювання разом з трьома іншими громадами серед 48 відібраних для участі на фінальному заході у Києві. Незабаром МЕП затвердять на сесії місцевої ради, адже очікували на затвердження Методики розроблення місцевих енергетичних планів, яка набула чинності у березні цього року.

Над розробкою Муніципального енергетичного плану фахівці Вигодської громади працювали протягом 6 місяців. Це відбувалось за експертного супроводу U-LEAD в рамках мережі з обміну досвідом «Розробка муніципального енергетичного плану».

Розробка Муніципального енергетичного плану дає можливість громаді провести аналіз ресурсів, які використовуються громадою. А це вже перший крок до їх ефективного використання. Проєкти, розроблені на етапі підготовки МЕП, мали б стати запорукою ефективної стратегії громади по зменшенню витрат та покращенню надання послуг громадою, – зазначає радник із питань децентралізації та місцевого самоврядування регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Івано-Франківській області Максим Чопей.

Окрім розрахунків енергоспоживання та інвестиційної складової, також документ містить чималий проектний пул. Це 57 проєктів на загальну суму понад 600 млн грн, втілення яких розраховане до 2030 року.

Серед них модернізація шкіл, утеплення комунальних будівель, встановлення сонячних панелей на даху лікарні тощо.

Як розповіла головний спеціаліст сектору економічного розвитку, інвестицій та проєктної діяльності Вигодської селищної ради Тетяна Настасяк, є вже декілька проєктів, що мають розроблену проєктно-кошторисну документацію і готові до подачі на конкурси та гранти.

Найскладнішим під час розробки МЕП, каже голова Вигодської громади Микола Мацалак, була відсутність повної картини енергоспоживання різними секторами місцевої економіки. Тож постало питання створення окремого підрозділу, який би володів цією інформацією. А також став певним центром знань, компетенцій, технологій та розрахунків у громаді.

Проблемою стала відсутність даних по споживанню енергоресурсів у громаді. Ми витратили більше 3 місяців для того, щоб зібрати дані по споживанню енергоресурсів, за які щомісяця сплачуємо немалі гроші, – розповідає Микола Мацалак.

Але витрачені зусилля є інвестицією у майбутнє. За розрахунками впровадження проєктів з пулу МЕП Вигодської ТГ, каже Микола Мацалак, дозволить загалом скоротити споживання енергетичних ресурсів на 16055 МВт, а викиди СО2 на 30915 т.

Ми розуміємо, що інтеграція в європейське співтовариство принесе нам спільний з європейцями ринок, в тому числі й енергетичний, що ціни на енергоносії постійно зростатимуть. Наша громада розташована близько до кордону з ЄС. Це відкриває перед нами цікаві можливості щодо вивчення та залучення європейського досвіду в енергетичному плануванні та енергоефективності, – каже голова Вигодської громади.

Енергетичний план у Вигодській громаді має за мету:

  • Підвищення енергоефективності (очікувана економія енергоресурсів від реалізації проєктів становитиме від 5% до 64%);
  • Розвиток відновлювальних джерел енергії (збільшення їх частки від 13% до 50% в різних секторах енергетичного планування);
  • Залучення інвестиції для реалізації проєктів, адже ресурсів місцевого бюджету явно недостатньо.

Також, щоб максимально прискорити пошук можливостей фінансування для проєктів, фахівці Вигодської селищної ради планують внести проєкти з пулу МЕП до державної електронної системи DREAM. Вона забезпечує єдиний цифровий маршрут для всіх проєктів модернізації та відновлення.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.