Перший заступник прокурора Івано-Франківської області Володимир Торованин має більш ніж 19-річний стаж роботи в органах прокуратури. Починав свою кар’єру з посади стажиста та помічника прокурора міста Яремче. З березня 2014 року Володимир Торованин займає посаду першого заступника прокурора Івано-Франківської області.
Його дружина, Оксана Торованин, також є держслужбовцем, згідно з декларацією вона – начальник управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Яремчанської міської ради. Старший син Володимира Торованина, Святослав, пішов по стопах батька і уже щонайменше 2 роки працює прокурором Івано-Франківської місцевої прокуратури. Молодшому сину прокурора, Назару, зараз 22 роки, у 2014 році його було зараховано на юридичний факультет Прикарпатського національного університету ім. Стефаника, тобто він також може продовжити родинну традицію – стати прокурором, пише PROSUD.
Як бачимо, практично уся родина прокурора Торованина – держслужбовці, а, отже, і їх доходи – виключно невелика заробітна плата. Це підтвердив й аналіз декларацій прокурора за 2014, 2015 та 2016. Згідно з ними, дохід прокурора та його родини за три роки – 1 млн 666 грн.
Щодо нерухомого майна, то у власності прокурора і його родини доволі непоганий перелік – квартира у Івано-Франківську площею 97 м2, 4 земельні ділянки у м. Суходіл Івано-Франківської області загальною площею 26 соток, 4 земельні ділянки у м. Яремче площею 20 соток та 2 будинки в Яремче 334 м2 та 229 м2.
Цікаво, що прокурору невідома вартість жодного з належних йому об’єктів нерухомості. Хоча, враховуючи місцезнаходження більшості майна у курортному Яремче, воно, очевидно, є вартісним і ми сумніваємось, що його можна було придбати виключно за прокурорську зарплату.
Найбільше нас зацікавили два будинки у м. Яремче. Приїхавши на місце, нас чекав сюрприз – виявилось, що будинок прокурора насправді є діючим готелем під назвою «Садиба Бойківчанка».
Згідно з інформацією, що розміщена на туристичних сайтах, «Садиба Бойківчанка» побудована у 2008 році та містить 7 номерів різного класу. Вартість проживання коливається від 500 до 1000 грн на добу в залежності від класу номеру та сезону відпочинку. Додатковими послугами, які забезпечують господарі, є сауна та організація екскурсій.
Із відгуків відпочивальників ми також дізнаємося, що господарями готелю є Оксана і Володимир, саме так звати прокурора та його дружину.
Нагадуємо, що жодних відомостей про доходи, отримані від ведення бізнесу чи здачі майна в оренду, в деклараціях прокурора та його дружини – немає. Та й бізнес державні службовці не мають права вести. Єдиним членом родини, зареєстрованим як фізична-особа підприємець, є теща прокурора – Шумей Олена Петрівна. Вона має і відповідний КВЕД – «дiяльнiсть засобів розмiщування на перiод вiдпустки та іншого тимчасового проживання», зареєстрований за адресою одного із будинків прокурора.
Однак, інформація щодо тещі – відсутня в декларації прокурора, ім’я Олени Шумей жодного разу не згадують і відвідувачі готелю.
Для перевірки того, хто ж саме займається веденням готельного бізнесу, ми зателефонували до готелю та спробували забронювати номер. Жінка, яка відповіла за номером, зазначеним в оголошенні, підтвердила можливість броні номера за умови сплати завдатку та надіслала номер картки, куди треба було здійснити передоплату. Як ми й припускали, це була картка на ім’я Оксани Торованин. Отже, саме дружина прокурора, а не його теща, веде підприємницьку діяльність і не дуже це приховує. Приховує лише доходи від цієї діяльності. Звісно, що це порушує і антикорупційне законодавство і правила ведення бізнесу.
Повертаючись до іншого майна зазначимо, що згідно з декларацією у власності прокурора два автомобілі – SsangYong Rexton 2008 року випуску та Subaru Legacy 2004-го.
Має Володимир Торованин також і готівкові збереження у розмірі 270 тис. грн, що складає близько однієї річної зарплати прокурора.
Як бачимо, у цьому випадку в нас виникають не лише питання щодо джерел набуття коштовного майна у курортному місці, але й те, як це майно використовується. Очевидно, що прокурор або члени його родини здійснюють підприємницьку діяльність, хоча державним службовцям це прямо заборонено. У зв’язку з цим отримують безпідставне збагачення або ж здають в оренду своє майно іншій особі для ведення підприємницької діяльності, але не декларують доходи від здачі майна в оренду.
Усі зібрані матеріали ми надіслали до Національного антикорупційного бюро, які розпочали відповідну перевірку щодо можливого незаконного збагачення прокурора Торованина та приховування доходів від декларування.
Дана інформація буде нами офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Генеральної прокуратури України.
Comments are closed.