Відео Гроші

У Коломиї думають реорганізувати інфекційну лікарню (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Коломиї вже кілька тижнів обговорюють ймовірні зміни щодо інфекційної лікарні.

У межах реформи інфекційну лікарню планували доєднати до Центральної районної лікарні. Ця інформація викликала бурхливе обговорення, пише Репортер з посиланням на НТК.

У Коломиї думають реорганізувати інфекційну лікарню (ВІДЕО)
Поки що лікарні не об’єднують, але готують варіант на випадок зміни фінансування

На засіданні сесії заступник міського голови Володимир Мельничук і генеральний директор інфекційної Ігор Білоскурський пояснили, що про закриття мова не йде.

Пологи в час війни. Як у Франківському ОПЦ народжують під повітряні тривоги (ФОТО)

За словами Мельничука, згідно з законодавством, зараз є вимоги до суми заробітної плати, яку мають отримувати працівники медзакладів. Через це заклади почали по-іншому підходити до своїх фінансових планів.

Лікарні необхідно було більше 1,5 млн грн на своє функціонування – медикаменти, кисень, зарплати. А з держави вони отримували 1,2-1,3 млн грн. Тому розглядалося питання про приєднання інфекційної лікарні до Коломийської центральної районної лікарні, – каже Володимир Мельничук.

Станом на сьогодні всі коломийські медзаклади забезпечені фінансово. Втім, 1 288 тис грн, які отримує інфекційна лікарня, надходять з державного бюджету за пакетом на лікування хворих з Covid-19. Решта 300 тис грн лікарня отримує за лікування всіх інших захворювань.

Якщо на державно рівні приймуть рішення, що допомога стаціонарним хворим з ковідом може зникнути, для міської ради, для громади, виникає ситуація, що лікарня не буде отримувати майже 1,3 млн грн, – говорить Володимир Мельничук.

За словами Ігоря Білоскурського, існує заборона розміщення будь-якого стаціонару на території стаціонару інфекційної лікарні. Адже тоді є ризик зараження інфекційним захворюванням. Тому здати приміщення в оренду, щоб лікарня могла заробляти додатково, – не вихід.

Може би хтось і хотів прийти. Але тоді люди чують, що у нас лікування ковіду. Ми здаємо в оренду тільки прохідну, там де немає хворих, – каже гендиректор лікарні. – Про закриття не йдеться. На сьогодні ми не потребуємо дотацій з міської ради.

Ігор Білоскурський каже, що спілкувався з менеджерами НСЗУ, але дати відповіді, як буде у майбутньому, пки що не можуть.

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.