Гроші

У Франківську «оселилося» харківське підприємство, яке виробляє господарські товари (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Вони виробляють господарські дрібнички, необхідні для кожного дому. Цього разу із традиційним бізнес-візитом міський голова завітав на «Мейсон трейд» – релоковане з Харкова підприємство, йдеться у сюжеті Каналу 402, пише Репортер.

Дуже важливо, щоб люди знаходили можливості заробляти кошти і створювати робочі місця, – говорить міський голова Руслан Марцінків. – Це найголовніше. На жаль, ми не можемо знати коли закінчиться війна, хоча віримо в нашу перемогу. Тому зараз важливо, щоб люди могли заробити кошти, створювали додану вартість і відповідно, щоб ці кошти йшли як податки, як допомога військовим.

На Прикарпаття, розповідає співвласник компанії, приїхали ще у березні. Коли зрозуміли, що окупантів вигнали з Сумської та Київської областей і ті почали активно наступати на Харків, вирішили не зволікати і релокувати бізнес. Франківськ обрали не випадково.

Читайте також: Дати змістилися. Як з осені навчатимуться студенти у Франківську

Так як ми тут були вже, то почали шукати приміщення, – каже співвласник компанії Костянтин. – З виробничими приміщеннями такого масштабу у Франківську дуже погано. Їх взагалі дуже мало. Ми знайшли собі приємний варіант, облаштувались. Наладили логістику й намагаємося завойовувати нові ринки збуту незважаючи на обставини.

Серед працівників підприємства є як внутрішньо переміщені, так і місцеві. З Харкова переїхав наладчик обладнання. Інших працівників вже шукали. Влаштуватися сюди на роботу вдалося і франківці Галині. Чому радіє, адже з початком повномасштабної війни з вакансіями стало важче.

Наразі, кажуть чиновники, бізнес потребує саме працівників робітничих професій. І йдеться як про місцеві підприємства, так і релоковані.

На сьогодні й надалі залишається 81 вакансія швей, кравців, розкрійників, яких потребують, – говорить начальниця управління праці Івано-Франківської міської ради Наталія Дмитраш. – Також не вистачає слюсарів, електриків. До нас переїхало підприємство, яке шукає кваліфікованих працівників цих професій для металообробки.

Здебільшого, кажуть у мерії, Франківська громада зараз приймає малий та середній бізнес, який має свій закритий цикл виробництва. Адже для великих підприємств повномасштабний переїзд є доволі затратним.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів: