Гроші

Тепер всі без винятку установи зобов’язані повідомляти реальні ставки по споживчих кредитах

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Національний Банк України зобов’язав усі небанківські установи, які видають споживчі кредити, повідомляти реальні ставки і працювати в уніфікованому режимі. Для цього вони повинні будуть по-новому розраховувати загальну вартість кредиту для кожного окремого споживача. Що це дасть останнім, і які ще зміни вніс уряд в систему кредитування? Читайте далі.

До 14 серпня поточного року всі небанківські установи повинні “вирівняти” і уніфікувати свою діяльність, враховуючи вимоги постанови НБУ. Національний Банк України розробив нові правила розрахунку вартості кредиту, які повинні враховувати всі небанківські установи.

Як відзначають співробітники сервісу tkcredit.kiev.ua, це хороше рішення з боку уряду, адже воно дозволить зробити більш прозорою всю систему кредитування, і у користувачів буде можливість оформляти позики на вигідних умовах і максимально безпечно не тільки в банках, але і в небанківських установах.

Завдяки загальній уніфікації стане більш прозорою діяльність МФО, кількість яких сьогодні збільшується семимильними кроками. Користувачі тепер зможуть не хвилюватися щодо того, що подібні організації їх можуть обдурити при розрахунку кредиту і процентної ставки. Їм потрібно всього лише ознайомитися з умовами кредитування, які пропонує та чи інша компанія, і приймати рішення. Наприклад, якщо прочитати про Credit-7 на відповідному сайті, стає зрозуміло, що МФО пропонує оформити позику в онлайн-режимі на період від 5 до 30 днів, при цьому гроші заходять на карту протягом 7-30 хвилин.

Що припускають нові правила, встановлені НБУ

Відповідно до цього документа, всі організації, що надають споживчі кредити, зобов’язані повідомляти реальну річну відсоткову ставку. Відтепер вони повинні застосовувати єдині підходи до розрахунку реальної процентної ставки і загальної вартості кредиту.

Крім цього, організації повинні внести зміни в редакцію договорів, щоб спростити їх розуміння споживачами. Все це вони повинні зробити до 14 серпня 2021 року. Такий підхід до питань кредитування дозволить унормувати діяльність подібних установ відповідно до чинного законодавства України.

Національний Банк України підкреслює, що такий підхід (уніфікований) до розрахунку показників вартості споживчого кредиту з середини 2017 року застосовують всі банки. Це не лише робить процес користування послугами кредитування більш комфортним, а й забезпечує належний захист прав споживачів.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.