Уряд закріпив ціни на комунальні послуги в Україні під час війни. Проте обслуговуючі компанії можуть змінювати ціни за транспортування, надання послуг і абонентську плату, пише НВ.
У 2023 році для українців зміниться плата за газ. Це пов’язано із перерахунком абонентської плати. Тому ціни на газ зміняться в усіх регіонах по-різному.
Як розраховується абонентська плата за газ
Розмір абонентської плати вираховується, виходячи із споживання за попередній рік. Весь газ у кубометрах, які витратили, множать на тариф і ділять на 12 місяців. Таким чином ціна на 2023 рік буде залежати від використання за 2022 рік та з урахуванням довжини прокладених труб ― звідси виходять індивідуальні ціни.
За основу береться обсяг споживання газу протягом “газового року”. Це проміжок часу з початку жовтня до кінця вересня. Сума кубів газу, спожитого за рік, множиться на тариф на доставку. Результат поділяється на 12 рівних платежів, які виплачуються щомісяця протягом року, — пояснили у пресслужбі “Регіональної газової компанії”.
Нагадаємо, Кабінет міністрів ухвалив рішення надати додаткову субвенцію місцевим бюджетам у розмірі 14 млрд грн.
Тарифи на газ
У липні Кабмін продовжив дію фіксованої ціни на газ для виробників тепла (7,4 грн за куб м) до 31 травня 2023 року. Незмінна ціна на газ дасть змогу місцевій владі не підвищувати тарифи на тепло та гаряче водопостачання.
Читайте: Пенсії у 2023 році: невтішні перспективи
Ціна на гарячу воду для всіх споживачів гарячої води та опалення залишається на рівні 24 лютого 2022 року, розповів прем’єр Денис Шмигаль. Це не зміниться, незважаючи на зміну абонентської плати за газ, яка може змінитися після перерахунку на 2023 рік.
Інші тарифи ― на воду і водопостачання та на світло для приватних абонентів не змінюються. Проте, змінилася ціна на світло для бізнесу. Середнє зростання вартості електроенергії для кінцевих непобутових споживачів становить приблизно 15 коп за кВт-год, а для промислових енергоємних споживачів ― близько 4 коп за кВт-год.
Comments are closed.