Гроші

Що краще: новобудова чи вторинний ринок

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Нині квартири в новобудовах випереджають варіанти на вторинному ринку за багатьма показниками — конкуренція змушує будівельників залучати покупців постійним вдосконаленням продукту.

Часто покупці надають перевагу новобудовам, оскільки в них легше робити перепланування і організовувати простір за своїми уподобаннями. Однак вторинний ринок дозволяє більш гнучко вибирати місце для проживання, бо зараз забудовники часом стикаються з дефіцитом площ під забудову в уже сформованих районах міста.

Основні недоліки вторинної нерухомості

Вторинну нерухомість можна умовно розділити дві категорії:

  1. «Новий вторинний житловий фонд», до якого належать об’єкти останніх років.
  2. Житло, побудоване в дореволюційний і радянський час, а також в дев’яності та нульові роки.

«Хрущовки», «брежнєвки» та «сталінки» вже не відповідають вимогам більшості сучасних покупців. «Нова вторинна нерухомість» за своїми характеристиками не дуже програє первинному житлу: більшість будинків побудовані за сучасними технологіями, відрізняються красивими фасадами і ергономічними плануваннями.

Серед недоліків найстаріших будинків можна виділити наступні:

  • застарілі технології будівництва;
  • непривабливі фасади;
  • зношені комунікації;
  • відсутність закритих дворів;
  • незручне планування з маленькими кухнями і вузькими коридорами.

До того ж купити новобудову на етапі будівництва буде дешевше, а після завершення будівництва актив додасть в ціні, тоді як «нова вторинна нерухомість» реалізується за максимальною вартістю. Усі новобудови Києва з цінами від забудовників можна знайти на https://nerukhomi.ua/novostrojki-kiev.

В чому вторинний ринок програє первинному

  1. Планування квартир. Суттєвий недолік вторинного ринку — суміжні кімнати і маленькі кухні. Там складно знайти затребувані зараз варіанти з об’єднаною кухнею-вітальнею. Це можуть бути тільки квартири з не завжди узаконеним переплануванням.
  2. Стан квартир. Якщо зовні квартира і виглядає пристойно, перевірити електрику, комунікації неможливо. Навіть якщо в квартирі було зроблено капітальний ремонт, загальнобудинкові комунікації можуть залишати бажати кращого.
  3. Парковки. У дворах старих будинків не було необхідності планувати стільки паркомісць, скільки потрібно зараз, що створює проблеми для всіх жителів.

Переваги первинного ринку нерухомості

Планувальні рішення в новобудовах відповідають трендам, сформованим завдяки запитам самих покупців. З’явилося багато ергономічних форматів, квартир з додатковими опціями, серед яких:

  • майстер-спальня;
  • ще один санвузол;
  • тераса;
  • спуск в паркінг з дому і т. д.

Такого різноманіття варіантів на ринку вторинного житла просто немає.

Зараз для будинків комфорт-класу використовують енергоефективну технологію безшовного домобудівництва. У проектах бізнес- і еліт-класу зарекомендували себе моноліт, цегла-моноліт, навісні фасади. Новобудови також залучають покупців потенційної економією на комунальних платежах за рахунок енергозберігаючих технологій.

Останні кілька років особлива увага приділяється безпеці та комфорту мешканців, тому в новобудовах діють ефективні системи відеоспостереження та охорони.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.