Гроші

Шахраї з Івано-Франківська обдурили компанію Hyundai та низку українських банків на $30 млн

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Міжнародна компанія Хюндай Корпорейшн (Hyundai Corporation), ПАТ «Укрсоцбанк» та інші банки зіштовхнулись з безпрецедентною шахрайською схемою, учиненою ТОВ «Компанія Рона» (м. Івано-Франківськ), що завдало збитку на загальну суму близько 30 млн доларів США.

Співзасновники ТОВ «Компанія Рона» в особі Романа Семотюка, Романа Литвинця та інших суб’єктів у шахрайський спосіб за підробленими документами отримали кредити в фінансових установах на великі суми, повідомила прес-служба укрсоцбанку. Суть шахрайської схеми наступна: «Компанія Рона» оформлювала кредити і міжнародні контракти на поставку товару, а поручителями кредитів виступали компанії, які надавали під заставу неіснуючі об’єкти, тобто об’єкти нерухомості, що існували лише «на папері» та були зареєстровані в державному реєстрі нерухомості на підставі підроблених документів. Під час виїзду співробітників банку на огляд застави шахраї розміщували табличку з потрібною адресою застави. Оцінювальна компанія «Нексія ДК. Оцінювальні послуги» в особі директора Євгена Лупака проводила оцінку об’єктів та надавала недостовірні дані замовникам, у результаті чого було завдано збитку в особливо великих розмірах.

За оцінкою постраждалих сторін, загальна сума завданого збитку «Компанією Рона» та її співзасновником Романом Семотюком становить близько 30 млн доларів США. Зокрема, завдано збитку міжнародній компанії Hyundai Corporation на суми 6,6 млн доларів США і 1,2 млн євро, ПАТ «Укрсоцбанк» на 6 млн доларів США. Також постраждали державні та комерційні банки на суми 11 млн доларів США та 110 млн гривень.

На сьогодні, прокуратура Івано-Франківської області завела близько 20 кримінальних справ за фактом підроблення документів, а також завдання збитку в особливо великих розмірах проти співзасновника ТОВ «Компанія Рона» Романа Семотюка, а також керівників компаній-поручителів, які надавали неіснуючі об’єкти під заставу. У жовтні 2017 року Роману Семотюку було вручено повідомлення про підозру та вибрано запобіжний захід – домашній арешт.   

Шахрайські дії ТОВ «Компанія Рона», спрямовані проти міжнародної компанії Хюндай Корпорейшн (Hyundai Corporation) і банків, а також відсутність своєчасного та адекватного реагування з боку правоохоронних органів значно погіршують інвестиційну привабливість України.

Сьогодні вкрай важливо продемонструвати реальні кроки щодо захисту інвесторів та прогрес в реалізації реформи правоохоронного сектору для об’єктивного та оперативного розслідування цієї ситуації, включаючи пошук і накладення арешту на активи посадових осіб і бенефіціарів ТОВ «Компанія Рона» та інших компаній, що беруть участь у шахрайській схемі. Також важливо розслідувати не тільки дії, вчинені посадовими особами, бенефіціарами ТОВ «Компанія Рона» і пов’язаними з ними підприємствами, але й дії співробітників Служби державної реєстрації України та суддів Івано-Франківського місцевого суду, що взяли участь в реалізації цієї шахрайської схеми.

Постраждалі сторони просять правоохоронні органи Івано-Франківської області, Генеральну прокуратуру України провести об’єктивне розслідування та притягти винуватців до відповідальності у найкоротший термін.

«Оскільки з початку року, коли ми зіткнулися з проблемою погашення боргів «Компанією Рона», правоохоронними органами так і не було вжито належних заходів, ми звернулися за сприянням до Генеральної прокуратури України для переведення справи з Івано-Франківська до столиці та відновлення розслідування по ній. На наш погляд, позитивний результат справедливого розслідування по цій справі буде сигналом від України на адресу міжнародних компаній про поліпшення інвестиційного клімату та практики захисту інтересів кредиторів та інвесторів», – заявив віце-президент, голова юридичного департаменту Hyundai Corporation Йо Єнг-Чан.

 «Сьогодні банки мають достатній запас ліквідності для відновлення кредитування економіки. Проте цей процес стримується насамперед вкоріненою в масовій свідомості і бізнес-культурі практиці заохочення невиконання зобов’язань, зокрема непогашення кредитів. Кейс «Компанії Рона», коли втрати несуть не лише комерційні банки, але й державні фінустанови та міжнародні корпорації, вражає цинічністю, масштабом підготовки і глибиною корупції», – вважає в.о. голови правління Укрсоцбанку Ростислав Матяш.

«Банки готові відновити активне кредитування економіки, але, у свою чергу, вони мають право вимагати від держави виконання її функцій: судочинство має гарантувати справедливість, а правоохоронні органи повинні без затримок розслідувати ті чи інші факти зловживань. Без виконання цих принципів в умовах високих юридичних ризиків банківська система не зможе забезпечити ресурсами очікуване економічне зростання», – впевнений голова ради Незалежної асоціації банків України Роман Шпек.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.