Гроші

Ринок електроенергії для непобутових споживачів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Хто та як вирішує, скільки буде платити непобутовий споживач за електроенергію?

З 1 липня 2019 року, відповідно до нової редакції Закону України «Про ринок електричної енергії», головним важелем, що впливає на ціноутворення, став баланс попиту та пропозиції та закони ринкової економіки. Відтепер, споживач сам може обирати, хто буде постачати йому електроенергію, а постачальник електричної енергії для непобутових споживачів – встановлюватиме свою ціну. Але чи спростило це життя підприємствам, що їм тепер необхідно брати до уваги, щоб не помилитися у виборі партнера?

Постачання електроенергії

Новий механізм

Тепер електроенергія для підприємств реалізується на двох основних сегментах – ринок на добу на перед та внутрішньодобовий. Саме ці торги окреслюють структуру попиту та пропозиції, визначають вартість 1 кВт/год. Щоб уникнути порушень, несправедливої конкуренції, регулятор НКРЕКП слідкує за тим, щоб ціна не була нижчою, ніж отримали за результатами торгів плюс ПДВ та плата за послуги передачі.

Змінилася сама взаємодія між учасниками ринку. Тепер постачальник не пропонує єдині умови для всіх, а формує комерційні пропозиції (одну чи декілька), в яких представлені різні умови співпраці. Споживач шляхом переговорів може домовитися на інші тарифи – все залежить від гнучкості постачальника.

Від чого залежить ціна, яку вказують у комерційній пропозиції? Вирішальний чинник – це обсяг: чим більше споживач планує купувати електроенергії щомісяця, тим менша ціна, яку може встановити постачальник.

Після визначення умов співпраці, компанія-споживач має подати заяву на приєднання до договору. До неї необхідно додати певний пакет документів. Наприклад, «Енерго Збут Транс» вимагає:

  • Підтвердження факту існування компанії-споживача (виписка з ЄДР);
  • Документи про встановлення повноважень особи-представника;
  • Перелік ЕІС-кодів точок комерційного обліку (за наявності таких) та документи на них.

Після передачі заявки та документів споживач приєднується до договору постачання електричної енергії. Детальніше дивіться тут.

На що звертати увагу, коли обираєте постачальника?

Наша енергозалежність вимагає підвищеної уваги в питанні приєднання до певного договору. Підприємцям варто подивитися й на інші критерії:

  • Професіоналізм команди. Це визначається досвідом на ринку енергетики, прозорістю надання інформації у комерційних пропозиціях, здатністю персоналу пояснити окремі деталі договору;
  • Портфель клієнтів. Цей показник визначає, наскільки довіряють компанії інші споживачі. Чим більше серед клієнтів знайомих назв, тим більше впевненості в його якості;
  • Клієнторієнтований підхід. Готовність постачальника вести переговори, формувати нові, індивідуальні умови співпраці – це показник уважного та добросовісного партнера.

Ціни на електроенергію

Всіма цими якостями володіє компанія «Енерго Збут Транс». Кращими цю команду робить наступне:

  • Це один з трьох найбільших за обсягами постачальників електричної енергії України;
  • За кожним споживачем закріплюється персональний менеджер, який постійно веде партнерство. Це дозволяє забезпечити максимально ефективну та комфортну співпрацю;
  • Є вибір різних тарифних планів, а також можливість укласти договір на індивідуальних умовах.

Новий ринок електричної енергії в Україні ще молодий, ту ще можуть буди хоч і не суттєві, але зміни. Тому так важливо знайти постачальника, який не просто буде постачати електроенергію, а стане надійним партнером та консультантом у питаннях електроенергетики. Саме тому щодня до компанії «Енерго Збут Транс» звертаються за консультацією чи с заявами на приєднання підприємства різних типів і масштабів – тут працюють однаково якісно на всіх рівнях.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.