Гроші

Розпочалося інтернет-голосування за розподіл півмільйона з Франківського бюджету

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

15 травня на сайті виконавчого комітету www.mvk.if.ua розпочалося голосування за проекти ініціативних франківців. 1 червня оголосять переможців, які зможуть використати 500 000 гривень з міського бюджету на реалізацію свого задуму.

голосування

До теми: 500 тисяч на ідеї: франківці зможуть розподіляти бюджетні кошти

Підрахунок голосів здійснюватимуть за пунктами голосування. Реалізують ті проекти, що наберуть найбільше балів за рейтинговою системою. Нині в голосуванні бере участь 80 проектів, спрямованих на р

Партиципаторне бюджетування або простіше «Бюджет участі» – нова програма, впроваджена цього року Івано-Франківською міською радою. З її допомогою ініціативні групи мешканців можуть використати на свої проекти 500 000 грн. з міського бюджету. І хоча програма стартує в Івано-Франківську вперше, цей досвід показав гарні результати у низці закордонних міст. Приміром, у Любліні, Республіка Польща, так реалізується 30% річного бюджету.

Ідейний проект може висунути особа, яка проживає в Івано-Франківську і досягла 18-річного віку. Окрім ініціатора, ідею мають підтримати ще 15 осіб, що відповідають тим самим, зазначеним вище, критеріям. При цьому мешканець має право підтримати тільки один проект. Форма анкети доволі проста. Вона передбачає визначення проекту, його загальну вартість, паспортні дані ініціатора, короткий опис ідеї. На початковому етапі не потрібно жодних уточнюючих документів, як-от: проектно-кошторисна документація, інфографіка тощо.

Які проекти підпадають під програму?

Категоричних обмежень щодо ідей немає. Проте є певні вимоги. По-перше, проект потрібно реалізувати протягом календарного року. По-друге, він має бути у межах компетенції міської ради та виконуватись на її території. По-третє, проект повинен стосуватись публічної сфери реалізації. Остання вимога – реалізація ідеї до 50 тис. грн.

Не приймають проекти:

  • розраховані тільки на виконання проектної документації;
  • є фрагментарними (виконання одного з елементів в майбутньому вимагатиме прийняття подальших елементів);
  • суперечать діючим програмам міста або дублюють завдання, які передбачені цими програмами на поточний рік;
  • суперечать чинному законодавству України;
  • передбачають витрати на утримання та обслуговування, що перевищують вартість реалізації проекту.

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.