У 2017 році на Прикарпатті виявили більше 1000 випадків розкрадання споживачами електроенергії, обсяг якої майже п’ять мільйонів кВт/год.
За даними фахівців “Прикарпаттяобленерго”, найпопулярнішими способами крадіжки електричної енергії є встановлення так званих «лівих» відпайок кабелів, які постачають електрику поза обліком. Також люди застосовують різного роду магніти для втручання в роботу електролічильника. Почастішали й випадки фальсифікації і порушення пломб енергонагляду.
Увімкнені поза лічильником енергоємні електричні прилади (призначені в основному для обігріву та водозабезпечення) несуть значне додаткове навантаження на лінії електропередачі, а відповідно падає якість електропостачання у решти споживачів. Інколи це призводить до вимкнень на лінії та різких перепадів напруги, через які пошкоджується побутове електрообладнання. Втім, енергетики готові до недобросовісного використання електричної енергії споживачами.
На сьогодні інспектори енергонагляду компанії володіють значним практичним досвідом виявлення таких порушень, новітніми приладами для фіксації несанкціонованого втручання в роботу лічильників та сучасним програмним забезпеченням для автоматичного виявлення крадіїв.
Крім того, щороку значно збільшується кількість встановлених індикаторів магнітного поля, які оперативно сигналізують про застосування споживачами магнітів, тощо. Так, для прикладу такі індикатори були встановлені у всіх споживачів Косівського району, після чого рівень крадіжок в регіоні вже цього року знизився у п’ять разів.
«Не слід забувати також, що штрафні санкції, у випадку виявлення у споживача фактів крадіжки електричної енергії, можуть сягати десятків та навіть сотень тисяч гривень», – кажуть у компанії.
Як на підтвердження цих слів нещодавно в одному з відпочинкових комплексів в Яремче виявили позаоблікове використання електроенергії. Штраф, який довелось сплатити власнику, становив триста тисяч гривень. Тому в компанії закликають використовувати електроенергію без крадіжок і цим вберегти себе від зайвих витрат, адже для інспекторів виявлення недобросовісного споживання – це лише питання часу.
Comments are closed.