Гроші

Підсумки нічного засідання Ради: затверджений бюджет і знижена ставка єдиного соціального внеску

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Депутати Верховної Ради працювали всю ніч 29 грудня – за цей час вони затвердили бюджет на 2015 рік, а також внесли зміни до Податкового кодексу, запропоновані урядом. Крім того, народні обранці прийняли ще декілька важливих рішень.

ВРУ

 

Бюджет на 2015 рік депутати затвердили вже 4:23 ранку. За відповідне рішення проголосували 233 народних обранця. Перед голосуванням за документ глава Кабміну Арсеній Яценюк назвав проект бюджету на 2015 рік “далеким від досконалості” і додав, що зміни в документ будуть внесені до 15 лютого 2015 року. Також він заявив про те, що на національну безпеку і оборону України повинні витратити близько 90 мільярдів гривень, повідомляє ТСН.

Під час засідання Верховна Рада також ухвалила закон, що дозволяє оптимізувати державні соціальні виплати різним категоріям громадян, серед яких депутати і судді. За відповідне рішення проголосували 256 народних обранців. Документ у парламенті представляв прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. У законопроекті залишили діючі норми щодо умов оплати праці працівників бюджетних установ. Також, згідно з прийнятим документом, у 2015 році максимальний розмір заробітної плати працівникам державних органів і бюджетних установ не буде перевищувати семи мінімальних заробітних плат.

Депутати спростили капіталізацію та реструктуризації банків. Документ, прийнятий 273 народними обранцями, передбачає комплекс заходів щодо поліпшення фінансової стійкості банківської системи України. У наступному році на капіталізацію банків у Кабміні планують виділити 56 мільярдів гривень.

Верховна Рада з другого разу проголосувала за зміни в Податковий кодекс, що депутати і міністри погоджували весь день. Перед прийняттям змін прем’єр-міністр Арсеній Яценюк зачитав всі узгоджені позиції і деякі позиції викликали у депутатів бурхливі оплески. Але проголосувати з першого разу за зміни до кодексу депутатам вдалося.

Спочатку законопроект №1578 набрав всього 204 голоси і цього було недостатньо для його прийняття. Але після короткого обговорення і запевнення Яценюка, що після першого кварталу зміни будуть переглянуті, нові податкові правила вже підтримали 250 народних депутатів.

Закон передбачає скорочення податків з 22 до 9, серед що залишилися: податок на прибуток, податок на доходи фізичних осіб, податок на додану вартість, акцизний податок, рентна плата, збори, а також місцеві податки: податок на майно та єдиний податок.

Крім того, депутати Верховної Ради проголосували за урядовий законопроект, який покликаний вивести з тіні основні олігархічні бізнеси. За проект закону №1264-1, яким вносяться зміни в Податковий кодекс щодо контролю за трансфертним ціноутворенням, віддали голоси 279 народних депутатів. Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк перед голосуванням зазначив, що в ході консультацій з депутатами були досягнуті домовленості про додавання в першу редакцію закону трьох пунктів: – збільшити розмір штрафу за незадекларовані операції з 1% до 5% від суми операції – обмежити штраф за операціями, за якими не було подано документацію і звітність, 200 мінімальними зарплатами, – запровадити застосування методу порівняльної неконтрольованої ціни для всіх операцій по експорту-імпорту товарів, які котируються на міжнародних біржах.

Також Верховна Рада двічі проголосувала за законопроект №1557 “Про внесення змін в Бюджетний кодекс”. Цей закон передбачає відрахування в держбюджет 25% надходжень від податку на доходи фізичних осіб у всіх регіонах країни, крім Києва, і збільшила їх для Києва з 50% до 60%.

Спочатку за законопроект проголосували 231 депутат, але через кнопкодавства депутата від “Народного фронту”його колеги з інших фракцій висунули вимогу переголосувати закон. Вдруге зміни в Бюджетний кодекс підтримали 232 депутати при необходних 226. Згідно з прийнятим законом, Рада залишила в підпорядкуванні місцевих бюджетів 60% від податку на доходи фізосіб, а обласних бюджетів – 15%.

Досі діяла норма, згідно з якою до бюджетів міст обласного значення надходило 75% податку на доходи фізосіб, 25% – до бюджетів міст районного значення, селищ і сіл. У Києві відрахування від податку розподіляли 50/50 між держбюджетом та міським бюджетом Києва.

Крім того,  під час засідання Верховної Ради народні депутати проголосували за закон про реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці, що дозволить зменшити єдиний соціальний внесок до 16,4% – в 2,5 рази. За вказаний законопроект, представлений у парламенті прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком, проголосували 268 народних обранців.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.