Гроші

Підприємства на Прикарпатті боргують працівникам більше 50 млн грн зарплати

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств та установ області протягом грудня на 1 січня 2022 склала 50,2 млн грн.

Це становить 1,9% фонду оплати праці, нарахованого за грудень минулого року. про це інформують в обласному управлінні статистики, пише Репортер.

підприємства новини Івано-Франківська

Порівняно з 1 грудня 2021 року сума боргу працівникам підприємств області зменшилась на 6,2 млн грн або на 11%.

На 1 січня 2022 року основна частка боргу припадала на підприємства Івано-Франківського району (89,1%). Частка боргу підприємств Калуського району склала 6,6%, Косівського – 4%, Коломийського – 0,3%.

Загалом, сума невиплаченої зарплати зменшилася. ЗокремА, це фіксують у сферах охорони здоров’я та надання соцдопомоги, у сфері транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності, у промисловості, сільському, лісовому та рибному господарстві.

Водночас збільшення суми боргу зафіксували у сфері мистецтва, спорту, розваг та відпочинку. А також – у сфері операцій з нерухомим майном. У сфері оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів сума боргу залишилась на рівні 1 грудня 2021 року.

Основна частка суми боргу із виплати заробітної плати припадає на сферу транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (48,2%) та промисловість (40,7%).

Загалом, 1557 працівників вчасно не отримали зарплату на 1 січня 2022. Це – 0,9% середньооблікової кількості штатних працівників, зайнятих в економіці області. Кожному із зазначених працівників не було виплачено в середньому по 32,2 тис грн, що у 2,3 раза перевищує середню заробітну плату за грудень 2021.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні