Гроші

Підприємців, які наймають нелегальних працівників, штрафуватимуть

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

28 грудня був прийнятий Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці”, який набрав чинності 1 січня 2015 року та відповідно до якого було внесено і ряд змін до Кодексу законів про працю України.

Так, відповідно до ч. 3 ст. 24 КЗпП України, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Разом з тим, звертаємо особливу увагу на те, що до прийняття відповідного порядку  КМУ роботодавці (юридичні особи та фізичні особи – підприємці) зобов’язані повідомити ДПІ в м. Івано-Франківську про працівників, які прийняті на роботу з 1 січня 2015 року, представивши: заяву (лист) довільної форми, копію трудового договору, копію наказу про прийняття на роботу.

Відтепер трудовий договір не вважається укладеним за умови коли наказ чи розпорядження не були видані, але працівника фактично було допущено до роботи.

Варто відмітити, що не потребує реєстрації укладений у письмовій формі трудовий договір у державній службі зайнятості у разі його укладення між працівником і фізичною особою.

Директор Департаменту соціальної політики Олександра Заклинська наголошує:

“Даним Законом відповідальність за порушення у сфері праці посилено в десятки разів. Юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:

– фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (36540 грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

– порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі – у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати (3654 грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення;

– недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (12180 грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

– порушення інших вимог трудового законодавства – у розмірі мінімальної заробітної плати (1218 грн.)”.

Тому, Департамент соціальної політики звертає особливу увагу роботодавців на те, що легалізація трудових відносин з найманими працівниками є надзвичайно важливим фактором, як для економіки міста, так і для соціального захисту працівників. Лише за умови офіційного працевлаштування, високого рівня заробітної плати, з якої сплачено внески, та достатнього страхового стажу працівники матимуть гідну пенсію.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні