Гроші

Паркування подорожчає на 1 гривню

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На минулому тижні івано-франківський виконавчий комітет проголосував за те, щоб зменшити земельний податок для КП «Технічний центр «Сервіс-Авто» на 90 %.

Правда, спершу хотіли на всі 100 %. Як пояснив директор підприємства Андрій Строїч, рішення допоможе їм бути «в плюсах». Тепер за нього мають проголосувати ще й депутати.

 

З критикою такої новації виступив член виконкому Олександр Кулик. Він наполягав на тому, що підприємство має заробляти, а не просити грошей. Якщо ж не може заробляти, то для чого воно взагалі потрібне. «Нам не потрібні ваші плюси, нам потрібні плюси у міському бюджеті, — сказав Кулик. — А годувати вас у нас немає потреби».

Його підтримав Любомир Богославець. Каже, приватник ніколи б не дозволив такому підприємству не мати прибутків, ще й податки б платив справно.

Опонував їм Вадим Войтик. Бо, на його думку, підприємство виконує ще й соціальну функцію: дисциплінує і регулює.

Андрій Строїч боронився: підприємство не є збитковим і постійно платить кошти до міського бюджету. А в майбутньому їхні справи підуть ще краще, адже вони планують підняти плату за паркування.

«Якщо ми її піднімемо, то зможемо платити, у тому числі і земельний податок, — сказав директор «Сервіс-авто». — Але від земельного податку на сьогоднішній день звільнені всі комунальні підприємства без винятку».

Як пояснив Строїч «Репортеру», ініціатором підняття тарифу є не він, а держфінінспекція. Вона провела незалежний аудит підприємств, які надають послуги паркування у різних містах України. «І з такого порівняння вони зробили висновки, що при однакових ставках та умовах у нас тариф найнижчий, — зауважив Строїч. — Тому й дали рекомендації підняти тариф». За словами Строїча, «Сервіс-Авто» планує підняти ціну рівно на 1 грн., тобто з 3 до 4 грн. за годину.

А от рекомендацій встановити паркомати, каже Строїч, ніхто не давав. І претензій через те, що їх нема, теж не висловлювали. Адже така ж ситуація, переконує, і по інших містах.

Строїч розповідає, що під час проведення аудиту була створена комісія, яка вивчала проблеми підприємства. У неї ввійшли всі бажаючі комунальники та депутати. Вони вибирали різнопланові парковки, різні дні тижня, різні години, і встановили, що заповнюваність паркувальних місць може становити 80‑100 %. А от рівень оплати тільки — 40 %.

Виглядає, що ріст тарифу може тільки спонукати водіїв платити ще менше. «Це не моє рішення. Бо я, як керівник, казав, що підняттям тарифу питання не вирішиш, — каже Строїч. — У нас розроблений цілий комплекс заходів, а підняття тарифу — це передостанній з них. Першим пунктом стоїть оптимізація всередині підприємства, звільнення від податків, наповнюваність майданчиків для паркування».

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.