Гроші

Отримання пенсії через банкомат: які переваги має клієнт

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

За даними ПриватБанку, вже понад 3,9 млн пенсіонерів отримують пенсію в цьому банку. Щомісяця Пенсійний фонд нараховує виплати пенсіонерам, котрі відкрили тут пенсійний рахунок, й банк миттєво розподіляє кошти між своїми клієнтами.

У цій статті ми розповімо, які особливості отримання пенсії через банкомат, та як отримувати пенсію на картку, а не чекати листоношу з грішми.

Отримання пенсії через банкомат: які переваги має клієнт

Особливості виплати пенсії через банк

Пенсії в Україні виплачуються у період з 4 по 25 число місяця. Виплати фінансує Пенсійний фонд в електронному вигляді. Спочатку кошти отримують обласні управління, потім – районні, які перераховують потрібну суму на всі банки в регіоні, як уповноважені на виплату пенсій.

Власне банку необхідний один робочий день, щоб розписати всі гроші по пенсійних рахунках своїх клієнтів. Регулярна виплата пенсії через банк на банківську картку відбувається миттєво. Про що клієнтові надходить СМС-повідомлення на фінансовий мобільний номер.

Щойно гроші надійшли на карту, гривні можна зняти у банкоматі, обравши найближчий до свого будинку.

Як зняти гроші з віртуальної картки 

Клієнти ПриватБанку, в тому числі пенсіонери, мають змогу самостійно оформити картку, використовуючи інтернет-банкінг Приват24. Варто лише зайти до особистого кабінету та у віртуальному “гаманцеві” додати нову карту для отримання пенсій, обравши тип, платіжну систему та валюту.

Так, це буде віртуальна карта, без пластикового носія. Тож питання, як зняти гроші з віртуальної картки, дійсно потребує розʼяснення.

Насправді digital-карти мають такі самі функції, можливості та рівні захисту, як і пластикові. І з банкомата гроші з них знімати можна з використанням QR-коду.

Порядок дій наступний:

  1. відкриваєте додаток Приват24;
  2. тиснете на значок QR-коду в додатку;
  3. скануєте QR-код з екрана банкомата;
  4. знімаєте потрібну вам суму у гривнях.

Щоб зняти гроші зі звичайної пластикової картки, потрібно вставити її у спеціальний отвір банкомата, ввести 4 цифри пін-коду та слідувати інструкції на екрані.

Перекази особистих коштів

Пенсійну картку можна користуватися для розрахунків на касі, в інтернеті, сплачувати комунальні платежі та інші послуги онлайн, отримувати переказ на картку з комісією 0% – кошти надходять швидко й відразу доступні для користування.

В залежності від типу платіжного засобу, може списуватись комісія 0,5% за нецільове поповнення картки особистими коштами.

Пенсіонери можуть переказувати кошти близьким на картки світових банків. Карткові перекази до інших країн можливі в гривні, американських доларах та євро. Не допускається понад 10 переказів з карток однієї особи протягом календарного місяця.

Чи можуть знайомі та близькі переказувати гроші пенсіонерові на картку? Так. Але оскільки пенсійна картка гривнева, поповнити їх можна лише через український банк. Для зарахування переказів з інших країн потрібно оформити через сайт ПриватБанку іншу картку у валюті переказу.

Як переадресувати пенсію з Укрпошти в банк

Як бути пенсіонерові, котрий отримує пенсію у відділенні Укрпошти? Щоб отримувати державну допомогу на картковий рахунок, потрібно змінити спосіб виплати пенсії через офіційний сайт Пенсійного фонду. Для початку зареєструйтеся на сайті ПФУ або, якщо вже маєте акаунт, увійдіть до особистого кабінету.

Далі, у вкладці послуг для пенсіонерів, ви знайдете розділ “Внести зміни до електронної пенсійної справи”. Тут, в окремій вкладці, знаходиться електронна заява про зміну способу виплат. Після її заповнення потрібно прикріпити скан-копії документів – паспорту, коду та довідки про відкриття пенсійного рахунку з його реквізитами. Так, відкрити пенсійну карту в обраному банку потрібно заздалегідь.

Анкету підписують за допомогою КЕП – готово! Після розгляду заявки фахівці ПФУ змінять спосіб отримання пенсії заявника. Відтепер ви можете отримувати свою пенсію на карту.

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.