Гроші Соціум

Німецька компанія FEFA встановить у Прибилові 12 вітрових турбін

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У селі Прибилові Тлумацької ОТГ збудують 12 вітряків для розвитку вітрової енергетики, а партнерами проєкту виступить німецька компанія FEFA. Наразі вже підписано угоду про реалізацію проєкту.

Про це повідомляє “Галичина“.

Делегація Тлумацької ОТГ із представниками компанії в Німеччині

“Близько року керівництво міської ради співпрацювало з компанією з німецького міста Штендаля. Влітку її представники відвідали нашу громаду, а недавно мій перший заступник Андрій Радовець, начальник відділу земельних відносин, архітектури та містобудування міської ради Василь Безверхів, представник Прибилова Михайло Груб’як і я побували з робочим візитом у Німеччині. Ми відвідали центральний офіс компанії й чинні вітрові станції. А також побували на будівельному майданчику і на власні очі побачили процес встановлення 246-метрового вітряка”, – розповідає голова Тлумацької міської ОТГ Роман Круховський.

Згідно з договором у Прибилові встановлять 12 вітрових турбін з трьома крилами кожна. Це будуть вітрові установки типу Vestas платформи EnVentus V150/162 5.6MW номінальною потужністю 5600 кВт і висотою маточини 166 м. Стандартний фундамент має діаметр близько 32 м і глибину близько 3,5 м. Це відповідає приблизно 1300 м куб. бетону, або вазі 2600 т.

Перший вітряк мав би запрацювати приблизно через рік. А доти представники компанії проводитимуть різні дослідження й виготовлятимуть потрібні документи для будівництва відповідно до українського законодавства. Саме ж зведення вітрових турбін за сприятливих умов заплановано розпочати восени 2020 року. Один вітряк фахівці будують орієнтовно місяць.

Своїм коштом представники німецької компанії прокладуть під’їзну дорогу, щоб будівельні матеріали і самі комплектуючі вітряків можна було доставити до місця призначення.

До різних робіт, які передуватимуть встановленню вітряків, залучимо вітчизняні будівельні фірми, тобто наші люди отримають роботу. Наприклад, щоб встановити один вітряк, потрібно залити 2 600 тонн бетону. Відповідно для цього потрібно чимало різноробів. На самій електростанції, за попередніми прогнозами, буде створено щонайменше 20 робочих місць.

“У перші 10 років компанія відшкодовуватиме громаді 2,5 відсотка від проданої електроенергії. А це, за підрахунками фахівців, близько 46 тисяч євро на рік. З 11-го року цей відсоток зросте до 3,5. Тож громада отримає потужний інструмент для наповнення місцевого бюджету, створення робочих місць та розвитку”, – каже Круховський.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.