Гроші

Найпопулярніші способи зберігання монет

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ті, хто захоплюються нумізматикою, рано чи пізно замислюються про те, як правильно зберігати свою колекцію. Зібрати монети – це тільки половина справи. Важливо створити умови для їх правильного зберігання, оскільки, якщо вони будуть знаходитися на відкритому повітрі, через деякий час метал почне окислюватися і з’явиться наліт, іржа або здуття.

Особливості зберігання

Чим дорожче метал, з якого виготовлені монети, тим менше з ними проблем. Наприклад, золоті практично непідвладні часу, оскільки навіть через сотню років, на них може утворитися тільки невеликий наліт патини, яка лише додасть цінності. Але є метали, які через 1-2 місяці темніють. Наприклад, сучасні екземпляри монет, які карбуються з недорогих сплавів, вимагають особливого догляду. При його відсутності вони швидко втратять свій первинний вигляд.

Перші цінні екземпляри, новачки найчастіше просто складають у коробки. Це найпоширеніша помилка. Досвідчені нумізмати рекомендують використовувати для зберігання монет наступні пристосування:

  • Альбоми. Хоча кількість листів в них обмежена, це найзручніший і найпопулярніший варіант. В інтернет-магазині Monitex альбом для монет можна вибрати залежно від тематичного спрямування колекції, фінансових можливостей і особистих уподобань;
  • Холдери. Вони виготовляються або з самоклеючого паперу, або скріплюються степлером і являють собою картонний конверт з прозорими стінками. Але варто враховувати той факт, що холдери рекомендується міняти як мінімум двічі на рік. Хоча вони є різновидом листових альбомів, багато нумізматів не вважають їх повноцінним варіантом для зберігання;
  • Конверти. Це найдешевші вироби для зберігання монет. Оскільки їх виготовляють із пластику або паперу, термін служби конвертів не дуже великий. Бажано вибирати пристосування з мінімальним вмістом ПВХ;
  • Слаби. Це найдорожчі і, відповідно, надійні герметичні вироби для захисту монет від впливу зовнішніх факторів. До того ж на слабах можна робити позначки, що дуже зручно;
  • Капсули. Їх використовують багато нумізматів. Вони дозволяють мінімізувати контакт металу з навколишнім середовищем.

Вищеописані пристосування – найпопулярніші і затребувані серед людей, які захоплюються нумізматикою. Але при виборі найбільш підходящого способу зберігання необхідно враховувати багато нюансів. Наприклад, слід визначити, з якого металу виготовлений конкретний екземпляр. З огляду на цю інформацію, можна придбати відповідний альбом, слаб і т. д.

Рекомендації зі зберігання

Незалежно від того, з якого металу виготовлено монету, щоб вона не змінювала свого первісного вигляду протягом багатьох років, слід виключити ймовірність її механічного пошкодження. Крім того, всі екземпляри, незалежно від їх цінності, рекомендується зберігати при температурі від +5 до +40 ° С. Але варто враховувати, що різкі перепади негативно позначаються на їх стані. Перед тим як взяти цінний екземпляр, бажано надіти рукавички. В іншому випадку на металі можуть з’явитися плями.

Не рекомендується зберігати монети поруч з:

  • косметичними засобами;
  • побутовою хімією;
  • лікарськими препаратами, особливо з тими, що містять ртуть, йод, хлор.

Найцінніші, а також золоті і срібні екземпляри, рекомендується утримувати в спеціальних холдерах. Вони мають прозору текстуру, тому дозволяють милуватися монетами в будь-який час. Але при цьому надійний пластик захищає їх від впливу зовнішніх факторів.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.