Гроші

На Прикарпатті очікують зібрати цьогоріч більше 800 тис тонн зернових

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації повідомляють, що на сьогодні окремі сільськогосподарські підприємства області вже обмолотили перші п’ятсот гектарів озимого ячменю.

Середня урожайність складає понад 50 ц/га, пише Репортер з посиланням на пресслужбу ІФ ОДА.

Цьогоріч у всіх категоріях господарств до збирання є 155 тис га зернових культур, в тому числі 84,5 тис га ранніх зернових. Очікують отримати валовий збір на рівні минулого року – 826,5 тис тонн. Наразі вже завершені роботи з підготовки зернозбиральної техніки, токів, зерноскладів та елеваторів до приймання зерна урожаю поточного року.

Для збирання зернових прогнозують залучити 950 зернозбиральних комбайнів, в тому числі у сільськогосподарських підприємствах – 253 одиниці. Крім того, планують задіяти 160 комбайнів із інших регіонів.

За попередніми підрахунками, навантаження на один комбайн складатиме 163 га.

В області працюватимуть 10 хлібоприймальних елеваторів загальною ємкістю 508 тис тонн. Крім того, в сільськогосподарських підприємствах знаходиться понад 200 зерносховищ місткістю 190 тис тонн. Приведені в готовність 63 зерносушильні комплекси, завершено ремонт зерноочисних машин. Наявних потужностей достатньо для очистки і зберігання вирощеного урожаю, повідомляють в ОДА. На особливому контролі – збирання насінницьких посівів, захист урожаю від пожеж.

Враховуючи наявність у аграріїв високопродуктивних зернозбиральних комбайнів, прогнозують провести основні жнива впродовж 15-20 робочих днів.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.