Гроші Люди

На Прикарпатті негода вже завдала збитків на понад 400 млн грн

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У понеділок, 27 травня в Івано-Франківську відбулося спільне засідання комісій з питань екології та соціально-економічного розвитку. Основне питання рогляду – збитки від паводку та їх ліквідація.

За словами заступниці голови ОДА Марії Савки, перший етап паводку пройшов в місті Тисмениця, коли Ворона підтопила будинки, а 1-7 травня тут був другий пік, пише Бліц-інфо.

«15 травня затопило Ямницю, опісля Микуличин. В обох селах вийшли з русел місцеві потічки. Ми зверталися до органів місцевого самоврядування, щоб в подальшому очищувати ці потічки. Ці підтоплення були місцевого характеру, тож мають фінансуватися з місцевого бюджету. Водночас паводки 20-21 травня наробили шкоди в 7 районах, а це вже регіональний рівень. Ми попросили в уряду допомоги 100 мільйонів»,- каже Савка.

Також, за словами чиновниці, паводками пошкоджено дамби в Березівці та Борщеві (виділили 200 тисяч на камінь і паливо), Підліссі, Старому Лисці, Воскресінцях. Збитки завдані стихією сягнули 400 мільйонів.

Втім, кошти на відновлення з держрезерву підуть тільки за паводок 21-22 травня.

«Потрібно більше 3 мільйонів на прокопи, щоб більше не підтоплювало. Окрім того понад 60 мільйонів потрібно на відновлення дамб»,- каже Савка.

Начальник Володимир Стебницький пояснив, що говорити про конкретні цифри можна буде тільки після завершення всіх підрахунків.

Депутати поцікавились, чи передбачене якесь відшкодування для населення, яке постраждало.

За словами Марії Савки, в області є програма для допомоги мешканцям, які постраждали від стихії. Її бюджет 1 мільйон 200 тисяч.

«Максимальна сума, яку ми можемо дати на об’єкт – до 25 тисяч. Ми домовилися, що ми беремо на себе відновлення інфраструктури, а органи самоврядування мають сконцентруватися на відшкодування населенню»,- пояснила Савка.

Загалом збитків на Прикарпатті завдано на понад 400 мільйонів гривень, зруйновано та пошкождено 278 будівель, затоплено 6136 присадибних ділянок, пошкоджено 5300 га с/г угідь. Детальніше, у розрізі районів, – нижче у звіті на фото, які виклав в мережі депутат обласної ради Ігор Дебенко.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.