Гроші

На Кіпрі заморожені 5 мільйонів доларів оточення Януковича

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В рамках санкцій ЄС на Кіпрі заморожені активи колишніх українських можновладців на суму 1,5 мільйона євро і 3 мільйони доларів. Про повернення цих грошей в Україну поки не йдеться.

На Кіпрі заморожені мільйони доларів оточення Януковича На Кіпрі заморожені мільйони доларів оточення Януковича

Як повідомили DW у кіпрському Підрозділі з боротьби з відмиванням грошей (MOKAS), заморожені рахунки чотирьох осіб, які входять до ухваленого у березні санкційного списку ЄС. У цьому списку перебувають, зокрема, екс-президент України Віктор Янукович та його сини, а також найближче оточення президента з числа колишніх урядовців і бізнесменів. Тринадцять фігурантів цього списку, у тому числі екс-прем’єр Микола Азаров, колишній генеральний прокурор Віктор Пшонка та наближений до родини екс-президента олігарх Сергій Курченко, позиваються нині у Суді ЄС, вимагаючи розморозити їхні рахунки.

Повертати поки нічого не збираються

Заморожені активи включають кошти як на банківських рахунках фізичних осіб, так і на рахунках компаній. Про повернення цих грошей в Україну поки не йдеться. “На Кіпрі наразі не відкрито жодних кримінальних справ за підозрою у відмиванні грошей. Це може статися, якщо Україна передасть нам конкретні обвинувачення проти осіб, чиї рахунки заморожено”, – пояснили DW у Підрозділі з боротьби з відмиванням грошей. Це незалежна державна інституція Кіпру, уповноважена протидіяти міжнародній злочинності у фінансовій сфері.

Кіпрські правоохоронці зазначають, що з України досі не надходив запит про міжнародну правову допомогу, на підставі якого можна було би спільними зусиллями кіпрських і українських слідчих розслідувати справу про відмивання грошей. “Ми отримували від Генеральної прокуратури України запити на отримання інформації щодо низки фірм та рахунків. Однак слідство в Україні щодо відповідних кримінальних справ дотепер перебуває на початковій стадії і не дозволяє заявити фігурантам про підозру”, – зазначила співрозмовниця DW у MOKAS. Лише на фінальній стадії слідства, коли буде висунуто обвинувачення, пояснюють у відомстві, можна буде говорити про початок розслідування правоохоронними органами Кіпру. Таке розслідування стало би передумовою для можливого повернення грошей в Україну, зазначили у Підрозділі з боротьби з відмиванням грошей.

Скромна сума як для “головного офшору”

Сума, заморожена на рахунках оточення Віктора Януковича на Кіпрі, є відносно скромною, зважаючи на імідж цієї острівної держави як “улюбленого офшору українських олігархів”. Саме на Кіпрі оформлені активи всіх найбільших промислових груп України. Ця країна користується популярністю в олігархів через лояльне законодавство про банківську таємницю та можливість, завдяки міждержавній угоді про уникнення подвійного оподаткування, мінімізувати фіскальні витрати в Україні. Крім того, саме на Кіпрі, як повідомляють українські ЗМІ, оформлена низка підставних фірм, через які проводили операції фірми, що їх пов’язують з бізнесом Сергія Курченка. Цього наближеного до сім’ї Януковича “юного олігарха” Генеральна прокуратура України підозрює у фінансових зловживаннях на сотні мільйонів гривень.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.